Шкідливі звички: тютюнопаління
22.05.2015 р.
Ця звичка поряд із алкоголем і наркоманією є дуже шкідливою для людства. Ви тільки задумайтеся, від цієї забаганки щорічно помирає 6% людей у цілому світі, а це приблизно 3 мільйони людей. Погодьтеся - це багато.
Чому ж люди не вмирають відразу, закуривши першу сигарету? Справа в тому, що нікотин надходить в організм невеликими порціями, частина його встигає нейтралізуватися, розвивається поступове звикання до нього.
Статистичні дані говорять: в порівнянні з некурящими ті, що тривало палять, в 13 разів частіше страждають хворобами серця, в 10 разів - виразкою шлунку. Курці складають 96-100% усіх хворих на рак легенів. Кожен сьомий, що довгий час палить, хворіє, тяжкою недугою кровоносних судин.
Хоча на пачках сигарет пишеться, що куріння шкідливе для Вашого здоров’я, люди все рівно курять. Та навіть більше. Діти беруть приклад із батьків, дідусів і також починають привикати до цієї звички. Наслідки цієї звички жахливі.
Нікотин являється одним із самих сильних з відомих нам отрут, які впливають на нервову систему. В малих дозах він збуджує нервові клітини, сприяє почастішання дихання і серцебиття. У нормі пульс 65-70 ударів за хвилину, після викуреної сигарети він збільшується на 10-20 ударів. У великих дозах гальмує, а потім паралізує діяльність клітин ЦНС у тому числі вегетативної. Розлад нервової системи проявляється зниженням працездатності, тремтінням рук, ослабленням пам’яті.
Продукти куріння впливають на серцево-судинну системи, порушуючи роботу органів дихання, травлення, залоз внутрішньої секреції, призводять до розвитку різних захворювань, в числі яких тяжкі бронхіти, емфізема, рак легень, атеросклероз, гіпертонія, ішемічна хвороба серця, інфаркт міокарду, рак шлунка, шийки матки та інше.
Людина, коли курить, тим самим вбиває себе. Не відразу ж, а повільно. Це як бомба сповільненої дії.
Куріння може бути і головною причиною стійкого спазму судин нижніх кінцівок, що вражає переважно чоловіків. Це захворювання веде до порушення харчування, гангрени і в результаті до ампутації нижньої кінцівки. Від речовин, що містяться в тютюновому димі, страждає так само травний тракт, в першу чергу зуби і слизова оболонка рота. Нікотин збільшує виділення шлункового соку , що викликає ниючі болі під ложечкою, нудоту і блювоту. При курінні руйнується вітамін С, і для його заповнення після викурювання 20 сигарет необхідно з’їсти 4 кг апельсинів.
Куріння позначається на роботі легень. Вони не можуть повноцінно виконувати свою основною функцію – вдих і видих, так як при згоранні утворюється дьоготь, який , в кінцевому рахунку, осідає в легенях і вони стають менш еластичними. У курця, хто викує 1 пачку в день, через легені проходить до 1 літра дьогтю за 30 років куріння.
Помилковою є думка, що якщо викурити одну сигарету на двох або на трьох, то шкоди організму буде менше. Насправді, більше шкоди отримує той, хто докурює цигарку останній, так як, в останній третині сигарети як раз і концентруються найшкідливіші смоли, найшкідливіші продукти перегонки тютюну, таким чином залишаючи своєму другові чи подрузі докурити цигарку ви тим самим пропонуєте їм спробувати самої концентрованої суміші з отруйних речовин. Тому задумайтеся коли просите залишити докурити чи це просять зробити вас.
Жінки, які палять, частіше страждають безпліддям. Ризик кровотечі і спонтанного аборту під час вагітності вищий, ніж у жінок, які не палять. Менопауза (припинення циклічної діяльності яйників) швидше настає у жінок, які палять. Відповідно, жінки, які палять, старіють швидше. Схильність до тромбоутворень і ризику розвитку тромбоемболій на фоні прийому комбінованих пероральних контрацептивів значно вищий у жінок, які палять, особливо після 35 років.
Існує дуже багато доказів того, що куріння до настання і під час вагітності шкідливе для дитини, оскільки погіршується транспортування кисню і поживних речовин. Причому, немає прямої залежності між кількістю викурених цигарок і їх шкідливістю. Звідси - передчасні пологи, викидні, народження мертвих дітей, різні аномалії розвитку. Куріння матері - причина гальмування фізичного і розумового розвитку новонародженої дитини. У жінок, які палять у похилому віці, зростає ризик розвитку остеопорозу та переломів кісток .
Отож, шановні дівчата і жінки! Потягнувшись до цигарки, подумайте, чи таке вже велике задоволення ви від неї отримаєте і чи варте платити за нього такою дорогою ціною..
Любіть, поважайте себе та цінуйте своє життя. |