Психічне здоров`я дітей і підлітків важливе!
«Майбутнє наших суспільств залежатиме від того, яку увагу ми приділяємо охороні психічного здоров'я наших дітей сьогодні»
Ахмед Окаша,
президент Світової асоціації психіатрів
Нарешті прийшов час дбати про психічне здоров`я, а не лікувати психічні хвороби. Людська психіка, наче дерево, втягує в себе навколишню любов, відчуває турботу, піклування, але також повз неї не проходить злість, ненависть, страх.
Для людини недостатньо мати здорове тіло, потрібно також, щоб здоровою була душа. Людина може повноцінно жити тільки тоді, коли радіє світу, має мир в душі, не впадає в депресію, не боїться людей.
На сьогоднішній день в Україні є багато людей, які мають проблеми із психічним здоров’ям. За статистикою трійка лідерів психічних розладів така:
- Поведінкові розлади.
- Тривожні розлади.
- Депресія.
На сьогодні кожна четверта доросла людина знаходиться в депресії. Якщо тілесне здоров’я ми цінуємо, дбаємо про нього, то психічне – піддаємо обструкції. У нашому суспільстві побажати людині доброго психічного здоров’я ненормально.
За даними США 79% дітей з проблемами психологічного характеру не отримують належної допомоги! І серед цих відсотків:
- 1:10 дітей та 1:5 підлітків матимуть психічний розлад;
- Значна частина цих розладів можуть мати виражений негативний вплив на функціонування та розвиток дитини у різних сферах;
- Частина розладів ведуть до неповносправності у тій чи іншій сфері;
- 50% психіатричних розладів дорослих матимуть початок у віці до 14 років;
- Психічні захворювання є провідною причиною інвалідності у віці 10-24 років;
- Суїцид є в трійці лідерів причин смерті підлітків.
У суспільстві є стереотип, що якщо в людини є проблема з психічним здоров’ям, то про це нікому не можна розказати, – це терміново потрібно викорінювати. Фактично в цьому полягає місія психологів – йти до людей і разом з ними говорити про психічні хвороби, слід ламати стереотипи.
Статистика свідчить про протилежне: щорічно 1 млн. людей гине від самогубств, тому що не можуть справитися з депресією. Депресія – хвороба номер один, через яку гинуть підлітки. Депресія – це страшна, недооцінена хвороба, через яку гине молодь у цілому світі.
Через складну історію галузь психічного здоров’я в Україні має наздоганяти світові зразки. Щоб мати здорову і щасливу націю, потрібно розвивати галузь охорони психічного здоров’я, спеціалісти підкреслюють, що в Україні бракує спеціалістів, які б виводили людей з пост-травматичних станів. Тому ще одне завдання, яке стоїть перед державними інститутами – проводити різноманітні наукові дослідження, наздоганяти світову науку.
Охороною психічного здоров’я має займатися все суспільство. Головне – не треба боятися зачіпати теми психологічного здоров’я: це єдиний можливий спосіб зробити наше суспільство здоровішим – тілесно і душевно. |