Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Департамент охорони здоров'я та медичних послуг Черкаської міської ради
КНП "ЧЕРКАСЬКА МІСЬКА ДИТЯЧА ЛІКАРНЯ"
Календар
«  Вересень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Друзі сайту
  • ЗАПИСАТИСЯ ДО ЛІКАРЯ ОНЛАЙН
  • Департамент охорони здоров`я
  • Міністерство охорони здоров`я
  • Запис до лікаря онлайн
  • НАЦІОНАЛЬНА СЛУЖБА ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

  • Статистика

    Онлайн всього: 2
    Гостей: 2
    Користувачів: 0

    Головна » 2021 » Вересень » 22 » Профілактика захворювань серцево-судинної системи
    11:44
    Профілактика захворювань серцево-судинної системи

    Профілактика захворювань серцево-судинної системи

     

    Хвороби серцево-судинної системи це проблема не тільки дорослих людей. Вони часто виникають і у зовсім маленьких дітей. Згідно зі статистикою частота серцево-судинних захворювань в Україні зросла майже в 3 рази за останні п’ять років, ця тенденція простежується і у дітей. На це впливають погана екологія, неякісне харчування, неправильний спосіб життя, стреси. Багато дітей з хворобами серця і судин стають інвалідами.

    Батьки, які вважають профілактику цих захворювань у дитини питанням не першої важливості, роблять помилку. Адже здоров’я серця і кровоносних судин в зрілому віці багато в чому залежить від вжитих заходів на перших роках життя.

    Захворювання серцево-судинної системи можуть з’явитися в будь-якому віці. Спровокувати їх виникнення може як інфекційне захворювання у дитини, так і перенесені хвороби матері під час вагітності. До поширених дитячих захворювань серцево-судинної системи можна віднести: аритмію, синдром вегето-судинної дистонії, запальні захворювання серця,  вади та аномалії розвитку серця та судин. Найпоширенішими хворобами серцево-судинної системи в підлітковому віці є: пролапс двостулкового клапана, нейроциркуляторна дистонія, вегето-судинна дистонія.

    Будь-який із цих станів вимагає ретельного контролю та обстеження. Правильне лікування і поради лікаря допоможуть побороти недугу на ранній стадії. В іншому випадку вікові зміни можуть стати причиною серйозних серцево-судинних захворювань. Для того щоб проблеми з серцем і судинами не затьмарювали життя дорослої людини, з дитинства варто дотримуватися ряду рекомендацій.

    Раціональне харчування

    Правильне харчування дитини сприяє профілактиці ожиріння, підтримці нормального артеріального тиску, необхідного рівня холестерину і глюкози в крові. Дітям необхідні три повноцінні прийоми їжі та два перекуси – другий сніданок і полудень. Характер харчування дитини визначається, перш за все, сім’єю. Тому важливо закласти здорові сімейні звички харчування – наприклад, звички до споживання великої кількості овочів і фруктів, недосолювати їжу, використання рослинного масла, каш з цільних злаків, продуктів зі знежиреного молока.

    Фізична активність  

    Для профілактики проблем з серцем діти старше 2 років повинні отримувати помірне фізичне навантаження як мінімум 30 хвилин в день щоденно. Наприклад, Ви можете запропонувати своїй дитині щоденні піші прогулянки,  їзду на велосипеді, відвідування плавального басейну,  ігрові види спорту в секції, заняття танцями 2 рази на тиждень.

    Відмова від шкідливих звичок

    Про проблему куріння потрібно замислюватися ще в дитячому віці. Якщо курить хтось із батьків маленької дитини, малюк і сам стає курцем, тільки пасивним. Крім того, діти батьків, які палять, частіше страждають на бронхолегеневі захворювання, отити.

    Куріння, вживання пива і алкоголю занадто часто зустрічається серед підлітків. Важливу роль відіграє своєчасна інформованість про наслідки згубних звичок, бесіда з батьками та їх особистий приклад, пропаганда здорового способу життя. Якщо ви не могли кинути палити для себе, спробуйте це зробити заради дитини.

    Регулярне обстеження

    Будь-якій, навіть здоровій дитині на першому році життя бажано провести ЕКГ та УЗД серця і переконатися, що відсутні будь-які приховані патології. Далі, якщо ваш малюк росте здоровим з профілактичною метою ЕКГ бажано пройти перед надходженням в дитячий сад або спортивну секцію, а далі перед школою. Якщо у дитини чи її батьків є якісь скарги, турбують якісь симптоми, а також, якщо обтяжена спадковість по серцево-судинних захворюваннях, то слід, не відкладаючи, звернутися до спеціаліста. Лікар проведе огляд і при необхідності призначить потрібні обстеження.

    Почніть піклуватися про здорове серце вашої дитини вже сьогодні, і це допоможе їй стати активною і успішною людиною в майбутньому.

    Завідувач консультативно-діагностичного відділення Ірина КРУТКО

    Категорія: Імунопрофілактика | Переглядів: 387 | Додав: Administrator
    Всього коментарів: 0
    avatar
    КНП "Черкаська міська дитяча лікарня" © 2023
    Хостинг від uCoz
    Всі права захищені

    Дизайн сайту — chmiacmsz

    Інформація

    ДІТИ – НАШЕ МАЙБУТНЄ!

    КОЖНА ДИТИНА МАЄ ПРАВО НА ЩАСЛИВЕ ДИТИНСТВО І ПОВИННА СТАТИ ЛЮДИНОЮ, ОСОБИСТІСТЮ ТА ГІДНИМ ГРОМАДЯНИНОМ УКРАЇНИ!

    БЛАГОПОЛУЧЧЯ ДИТИНИ - НАЙВИЩИЙ ЗАКОН!

    Контакти

    тел. 66-44-07, тел. - факс 66-44-07

    18029 Україна,м.Черкаси вул. О.Теліги,4

    mdl_infocentr@ukrpost.ua