Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Департамент охорони здоров'я та медичних послуг Черкаської міської ради
КНП "ЧЕРКАСЬКА МІСЬКА ДИТЯЧА ЛІКАРНЯ"
Календар
«  Жовтень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Друзі сайту
  • ЗАПИСАТИСЯ ДО ЛІКАРЯ ОНЛАЙН
  • Департамент охорони здоров`я
  • Міністерство охорони здоров`я
  • Запис до лікаря онлайн
  • НАЦІОНАЛЬНА СЛУЖБА ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Головна » 2015 » Жовтень » 7 » профілактика короткозорості у дітей
    14:10
    профілактика короткозорості у дітей

    Профілактика короткозорості у дітей

          З народження ми починаємо пізнавати світ, величезну роль в цьому відіграють органи чуттів.

           08 жовтня – Всесвітній день зору.

        Гарний зір – одна з найважливіших функцій людського організму, яка дає нам можливість отримувати 95% інформації про навколишній світ.

         Короткозорість (міопія) – захворювання, при якому людина погано розрізняє предмети, розташовані на далекій відстані.

       Ця хвороба найчастіше розвивається в шкільному віці. Так, серед учнів загальноосвітніх шкіл України на короткозорість страждають від 15 до 20% дітей. За час навчання в школі зір падає у трьох із чотирьох учнів.

         Статистика переконливо свідчить, що з кожним роком кількість короткозорих людей має чітку тенденцію до збільшення. З роками короткозорість не проходить, тобто вона практично не виліковується.

         Станом на 01 жовтня 2015 року по м. Черкаси на короткозорість страждає близько 700 учнів. За останні 3 роки цей показник, на жаль, зростає.

         Короткозорість викликається підвищеним навантаженням на зір при читанні і письмі, роботі та іграх на комп'ютері, перегляді телевізора. Буває, що дитяча короткозорість викликається і спадковістю. Найчастіше вона розвивається у дітей, один із батьків яких короткозорий. Якщо ж в обох батьків спостерігалася ця патологія, то практично вісімдесят відсотків ймовірності,  що й дитина буде страждати на цю недугу.

         Але якщо дитина буде дотримуватись вікових нормативів зорового навантаження, то у неї збережеться нормальний зір.

          До трьох років дітям категорично забороняється дивитися телевізор, не говорячи про комп’ютери, мобільні телефони тощо. Дитина трьох-чотирьох років може дивитися телевізор або грати на комп’ютері й працювати з іншими дисплеями не більше 10 хвилин, у 5-6 років – 20, а підлітки – не більше 40-60 хвилин.

     

         До профілактичних методів короткозорості відносять:

    1. Перший і найголовніший, це обов'язкове обстеження дитини в окуліста у 8 чи 9 місяців. Можна й раніше, але не пізніше цього строку.
    2. Дотримання зорової гігієни – це читати на відстані 30-40 см від тексту,    через 40 хвилин робити перерву на 10-15 хвилин, раз на пів-року відвідувати лікаря-офтальмолога.
    3. Вправи для очей, що сприяють не тільки розслабленню, а й тренуванню очей. Гімнастика зміцнює м'язи ока, знімає напруження. Прості рухи очима  вверх-вниз, вправо-вліво, колові рухи розслаблюють втомлені м'язи. Потім можна міцно заплющити очі – і швидко розплющити, а далі, заплющивши очі, зробити масаж очного яблука пучками середніх пальців. Ці вправи дуже корисно виконувати у перервах між заняттями по кілька разів.
    4. Фізична активність, особливо плавання, допомагає розслабленню і оздоровленню організму в цілому. Повноцінний літній відпочинок на морських курортах або в селах далеко від міста на свіжому повітрі. У дітей, які мало або зовсім не бувають на прогулянках порушується фосфорно-кальцієвий обмін. Унаслідок цього відбуваються зміни тонусу очних м'язів. Слабкість цих м'язів при високому зоровому навантаженні і недостатній освітленості спричиняє розвиток короткозорості і її прогресування.
    5. Масаж, як загальнозміцнюючий засіб і як лікувальний, оскільки однією      з причин погіршення гостроти зору може бути сколіоз.
    6. Для покращення зору слід вживати вітаміни А, В, С, а також кальцій. Відомо, що найбільше вітаміну А, необхідного для підтримання нормальної роботи сітківки та для нічного зору, міститься у моркві. Рибофлавін – вітамін групи В, який допомагає при дистрофії рогівки, міститься в молоці, яйцях, печінці, м’ясі, сирі, рибі, зелених листових овочах, грибах і кисломолочних продуктах. Вітамін С підвищує витривалість очей, попереджає розвиток катаракти та розрив очних капілярів. На нього багаті шипшина, квашена капуста, цитрусові. Потрібен також кальцій, який не дає можливості «розтягуватися» сполучній тканині очей, тобто попереджає розвиток короткозорості. Найбільше кальцію містять сир, м’ясо, яйця, капуста, зелений салат.

         Шановні батьки! Рекомендуємо Вам обов¢язково дотримуватись наших рекомендацій та звертатися до дитячого окуліста при щонайменшій підозрі на погіршення зору у Вашої дитини з тим, щоб розпочати лікування очей на етапі «спазму акомодації», який ще називають синдромом втомлених очей.

    Категорія: Імунопрофілактика | Переглядів: 2274 | Додав: лікарня
    Всього коментарів: 0
    avatar
    КНП "Черкаська міська дитяча лікарня" © 2023
    Хостинг від uCoz
    Всі права захищені

    Дизайн сайту — chmiacmsz

    Інформація

    ДІТИ – НАШЕ МАЙБУТНЄ!

    КОЖНА ДИТИНА МАЄ ПРАВО НА ЩАСЛИВЕ ДИТИНСТВО І ПОВИННА СТАТИ ЛЮДИНОЮ, ОСОБИСТІСТЮ ТА ГІДНИМ ГРОМАДЯНИНОМ УКРАЇНИ!

    БЛАГОПОЛУЧЧЯ ДИТИНИ - НАЙВИЩИЙ ЗАКОН!

    Контакти

    тел. 66-44-07, тел. - факс 66-44-07

    18029 Україна,м.Черкаси вул. О.Теліги,4

    mdl_infocentr@ukrpost.ua