Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Департамент охорони здоров'я та медичних послуг Черкаської міської ради
КНП "ЧЕРКАСЬКА МІСЬКА ДИТЯЧА ЛІКАРНЯ"
Календар
«  Вересень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Друзі сайту
  • ЗАПИСАТИСЯ ДО ЛІКАРЯ ОНЛАЙН
  • Департамент охорони здоров`я
  • Міністерство охорони здоров`я
  • Запис до лікаря онлайн
  • НАЦІОНАЛЬНА СЛУЖБА ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Головна » 2015 » Вересень » 3 » Пневмококові захворювання
    11:08
    Пневмококові захворювання

    ПНЕВМОКОКОВІ ЗАХВОРЮВАННЯ — ПРОБЛЕМА, ЩО МАЄ РІШЕННЯ!

    22.07.2015 р.

         Завдяки масовим щепленням зменшилася захворюваність на контрольовані вакцинами інфекції і смертність від них. Пневмококова інфекція, як правило, ускладнює перебіг інших інфекцій. Так, убивцею номер один дітей до 5 років називають пневмокок, який викликає пневмонію, менінгіти, септицемію, що можуть нести смертельну небезпеку, інвалідизувати дітей.  Незважаючи на значні досягнення медицини, смертність від пневмококового менінгіту навіть у країнах Європи становить 38%.

        Згідно з даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я  щорічно від пневмококової інфекції помирає 1,6 млн. людей, з них 700 тис. діти у віці до 5 років.

          Пневмокок - дуже поширений мікроб. Рівень носійства цієї бактерії у дітей  значно вищий, ніж у дорослих (35 проти 20). Найбільше число носійства пневмокока простежується в "організованих" колективах (дитячі сади, школи, інтернати). Інфікуватися пневмококами малюк може вже в пологовому будинку, від мами або персоналу, оскільки багато дорослих з сильною імунною системою є лише носіями мікроба. Малюк може отримати пневмокок від однолітків в дитячому садку або під час гри в пісочниці, від дітей тих, що хворіють,  або ж просто носіїв пневмококу.

         Новонароджені діти отримують від матері антитіла до багатьох серотипів пневмококу. Проте, у міру зниження рівнів материнських антитіл, пневмококова захворюваність раптово підвищується  з другого півріччя життя, оскільки імунна система дитини цього віку не здатна самостійно виробляти захисні антитіла до пневмококу в потрібній кількості.

         Довгий час пневмокок в організмі дитини може ніяк себе не проявляти, але за певних умов (стрес, погрішності в живленні, вірусна інфекція, переохолодження і так далі) може реалізувати себе у вищеперелічені  захворювання.

         Основним методом лікування пневмококової інфекції є антибіотикотерапія. У 60-х роках практично усі виділені штами пневмокока були чутливі до пеніциліну. Проте, упродовж останніх років в Європі і в США неухильно підвищується відсоток штамів, в тому або іншому ступені стійких до пеніциліну; багато хто з них одночасно стійкий і до інших антибіотиків. Причина – це  постійні мутації генів, нераціональне використання антибіотикотерапії, вплив чинників довкілля.

         Нині єдиним дієвим методом профілактики пневмококової інфекції є вакцинація. Вакцини для профілактики пневмококової інфекції використовуються у світі близько 30 років. Вакцинація від пневмококової інфекція включена в обов'язковий календар щеплень багатьох країн Європи, США, Великобританії, Японії, а також Білорусії і Росії і т.д.
    В Україні вакцинація від пневмококової інфекції відноситься до рекомендованої. На жаль, не дивлячись на усі її плюси, вакцину не включають в календар щеплень - вона коштує дорого.

        Нині в Україні зареєстровані декілька вакцин від пневмококової інфекції, серед них  "Превенар-13", "Синфлорикс", "Пневмо-23".
    У дитячому віці, особливо ранньому, рекомендується використати для вакцинації конъюговані вакцини "Превенар-13", " Синфлорикс". Це пов'язано з особливостями імунітету дітей раннього віку, оскільки  використовуючи дані вакцини у дитини до 2-х років, може сформуватися  ефективна імунологічна відповідь.

         Вакцинацію від пневмококової інфекції можна розпочинати з 6-тижневого віку дитину. Кількість введених доз залежить від віку дитини, з якого розпочата вакцинація, згідно інструкції виробника. Введення вакцини від пневмокока можна поєднувати з будь-якими щепленнями від інших інфекцій згідно Національного календаря імунізації, окрім БЦЖ.

        Враховуючи позитивний ефект від вакцинації для здоров'я дитини, а також економічну доцільність вакцинації в перерахунку ( вартість вакцини - вартість лікування пневмонії, рецидивуючих отитів і так далі, вартість лікування в стаціонарі), можна сміливо рекомендувати вакцинацію від пневмокока дітям з використанням  вакцин "Превенар-13", "Синфлорикс".

          Таким чином, в Україні, як і у світі, у структурі інфекційної захворюваності і смертності провідне місце займають інвазивні інфекції (пневмонії, менінгіти), в етіології яких значну роль відіграє пневмокок. На підставі успішного міжнародного досвіду впровадження вакцинації проти пневмококових захворювань можна передбачити очікуваний вплив на захворюваність після введення універсальної масової вакцинації у нашій країні.

    Категорія: Імунопрофілактика | Переглядів: 577 | Додав: лікарня
    Всього коментарів: 0
    avatar
    КНП "Черкаська міська дитяча лікарня" © 2023
    Хостинг від uCoz
    Всі права захищені

    Дизайн сайту — chmiacmsz

    Інформація

    ДІТИ – НАШЕ МАЙБУТНЄ!

    КОЖНА ДИТИНА МАЄ ПРАВО НА ЩАСЛИВЕ ДИТИНСТВО І ПОВИННА СТАТИ ЛЮДИНОЮ, ОСОБИСТІСТЮ ТА ГІДНИМ ГРОМАДЯНИНОМ УКРАЇНИ!

    БЛАГОПОЛУЧЧЯ ДИТИНИ - НАЙВИЩИЙ ЗАКОН!

    Контакти

    тел. 66-44-07, тел. - факс 66-44-07

    18029 Україна,м.Черкаси вул. О.Теліги,4

    mdl_infocentr@ukrpost.ua