Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Департамент охорони здоров'я та медичних послуг Черкаської міської ради
КНП "ЧЕРКАСЬКА МІСЬКА ДИТЯЧА ЛІКАРНЯ"
Календар
«  Вересень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Друзі сайту
  • ЗАПИСАТИСЯ ДО ЛІКАРЯ ОНЛАЙН
  • Департамент охорони здоров`я
  • Міністерство охорони здоров`я
  • Запис до лікаря онлайн
  • НАЦІОНАЛЬНА СЛУЖБА ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Головна » 2015 » Вересень » 3 » Онкологічні захворювання у дітей
    08:08
    Онкологічні захворювання у дітей

    Онкологічні захворювання у дітей та  їх профілактика 

    09.02.2015 р.

             Дитяча онкологія - наймолодша з спеціальностей сучасної медицини.

           За останні роки досягнуто значний прогрес в теоретичній онкології та лікуванні злоякісних пухлин, але деякі аспекти залишаються недостатньо вивченими і потребують подальшого вивчення.

              Рівень онкологічної захворюваності дітей в Україні протягом останніх десяти років залишається незмінним і знаходиться в межах 10-12 випадків на 10 тис. дитячого населення віком до 17 років. Рівень дитячої онкологічної захворюваності в Черкаській області дещо вищий за середньоукраїнський і становить 12,8 на 10 тис. дитячого населення. При цьому у віковій групі 15-17 років, яка складає 25% від загальної кількості дітей, за останні 5 років має місце тенденція до зменшення захворюваності.  У 2014 році на обліку по м.Черкаси знаходилось 65 дітей з новоутвореннями (2013р.-64 дитини), що становить 15,1 на 10 тис. дитячого населення. Захворюваність дітей вікової групи від 0 до 14 років складає 15,5 на 10 тис. дитячого населення, 15-17 років-12,9 на 10 тис. дитячого населення.

         Незважаючи на досягнуті успіхи у лікуванні дітей із онкогематологічними захворюваннями, смертність від даної патології залишається високою. Від злоякісних новоутворень у світі щорічно помирає 6 млн. людей, з них близько 200 тисяч дітей віком до 15 років. По Україні щорічно помирає 650-800 дітей, з них 20-25  - жителі Черкаської області.

          Структура злоякісних пухлин у дітей має свої особливості. Якщо у дорослих більшість пухлин - це раки різних органів,  то у дітей такі раки є рідкістю і вони, у своїй більшості, мають неепітеліальне походження,  іншими словами, виникають внаслідок помилки розвитку ембріональної клітини.

               Пухлини юнацького віку виникають внаслідок злоякісної трансформації в клітинах зрілих тканин. Пухлини дорослого віку рідко зустрічаються у дітей. Забігаючи наперед, слід зазначити, що лікування таких пухлин вкрай важке і прогноз щодо одужання невтішний.

             В дітей існує схильність деяких органів і тканин до виникнення пухлин у дитячому віці, наприклад, нервова система, нирки та м'які тканини. Серед злоякісних пухлин у дітей домінують лейкемії, саркоми м'яких тканин, нейробластоми. 

           Більшість злоякісних пухлин дитячого віку не має специфічних клінічних проявів. Основні ознаки і симптоми зумовлені чи значною пухлинною масою, чи стисненням розташованих поруч нормальних органів і структур, а також виділенням пухлиною субстратів (токсинів), порушуючи нормальні функції організму. Лихоманка, біль, лімфаденопатія реєструються як правило, на етапі вже розвинутого непластичного процесу. В деяких випадках абдомінальні нейробластоми і нейробластоми ростуть безсимптомно, доки не сягають великих розмірів і випадково не виявляються при пальпації.

             Багатьом злоякісним пухлинам у дітей притаманний високо агресивний перебіг із швидким приростом маси новоутворення за рахунок активної проліферації непластичних клітин, інфільтрації оточуючих тканин, раннього і розповсюдженого метастазування, часто з ураженням кісткового мозку і ЦНС. Не дивлячись на адекватно проведене радикальне лікування, у дітей нерідко виникають рецидиви і віддалені метастази. 

           Незважаючи на те, що деякі злоякісні пухлини у дітей високо агресивні, багаторічний досвід міжнародних кооперативних досліджень показав, що можна досягти позитивних клінічних результатів при вчасно призначеному комплексному лікуванні.

          Вирішальне значення у якісному лікування і одужанні більшості злоякісних новоутворень у дітей пов’язані із підвищенням рівня знань первинної ланки - своєчасної, тобто ранньої, діагностики. 
    Які ознаки захворювань насамперед, повинні привертати увагу медпрацівників і батьків?

             Найчастіше відмічаються:
    -підвищення температури до високих рівнів, що повторюються без ознак ОРЗ;
    -загальна слабкість, кволість, стійке зниження апетиту;
    -біль у кістках, швидка стомлюваність;
    -збільшенні розмірів живота, закрепи, зміна кольору стільця;
    -періодичні болі у животі;
    -безболісне збільшення одного або двох лімфовузлів на одній стороні;
    -будь-яка "+" тканина без ознак запалення;
    -анемія і схуднення без визначеної причини.

               По Черкаській міській дитячій лікарні виданий Наказ № 25-а від 06.01.2014 «Про раннє виявлення онкологічної патології у дітей». Згідно якого розроблений план заходів щодо раннього виявлення онкологічної патології у дітей м.Черкаси.

    Категорія: Імунопрофілактика | Переглядів: 710 | Додав: лікарня
    Всього коментарів: 0
    avatar
    КНП "Черкаська міська дитяча лікарня" © 2023
    Хостинг від uCoz
    Всі права захищені

    Дизайн сайту — chmiacmsz

    Інформація

    ДІТИ – НАШЕ МАЙБУТНЄ!

    КОЖНА ДИТИНА МАЄ ПРАВО НА ЩАСЛИВЕ ДИТИНСТВО І ПОВИННА СТАТИ ЛЮДИНОЮ, ОСОБИСТІСТЮ ТА ГІДНИМ ГРОМАДЯНИНОМ УКРАЇНИ!

    БЛАГОПОЛУЧЧЯ ДИТИНИ - НАЙВИЩИЙ ЗАКОН!

    Контакти

    тел. 66-44-07, тел. - факс 66-44-07

    18029 Україна,м.Черкаси вул. О.Теліги,4

    mdl_infocentr@ukrpost.ua