Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Департамент охорони здоров'я та медичних послуг Черкаської міської ради
КНП "ЧЕРКАСЬКА МІСЬКА ДИТЯЧА ЛІКАРНЯ"
Календар
«  Січень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Друзі сайту
 • Департамент охорони здоров`я
 • Міністерство охорони здоров`я
 • Запис до лікаря онлайн

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Головна » 2019 » Січень » 22 » Менінгококова інфекція
  11:21
  Менінгококова інфекція

    Менінгококова інфекція   

  (протиепідемічні заходи )

  Менінгокок проникає в організм через слизову оболонку дихальних шляхів, інкубаційний період від 2 до 10 днів. У більшості випадків зараження супроводжується розвитком короткочасного здорового носійства. Рідко виникають інші форми захворювання: менінгококовий менінгіт, менінгококцемія (сепсис), менінгококовий назофарингіт, пневмонії, ендокардити, артрити.

  Носійство зустрічається дуже часто і не супроводжується видимими порушеннями стану організму, але інколи проявляється назофарингітом, ринітом. Сприйнятливість до зараження менінгококом є загальною. Тривалість заразного періоду при різних формах менінгококової інфекції приблизно однакова (2-4 тижні).

  На кожен випадок менінгококової інфекції, менінгіт, менінгококовий назофарингіт подається екстренне повідомлення. Згідно наказу МОЗ України від 10.01.2006р. №1 «Про затвердження первинної облікової документації з інфекційної, дерматологічної, онкологічної захворюваності та інструкції щодо їх заповнення».

  Екстрене повідомлення заповнюється лікарем або середнім медичним персоналом, який виявив чи запідозрив захворювання.

  Хворих з генералізованою формою менінгококової інфекції або в разі підозри на неї госпіталізують в інфекційну лікарню.

  Після госпіталізації хворого визначаються межі осередку, виявлення осіб, які спілкувалися з хворим, уточнюється тривалість і близькість спілкування. В дитячих закладах, дитячих будинках, школах-інтернатах, дитячих санаторіях, школах (класах), установлюється карантин на 10 днів з моменту ізоляції хворого. Протягом цього терміну забороняється прийом нових і тимчасово відсутніх дітей, перевід дітей і персоналу з групи в іншу. Всі особи, що спілкувалися з хворим у колективі, сім’ї (квартирі) підлягають медичному огляду (в колективі обов’язково з участю отоларинголога). Особливу увагу приділяють виявленню осіб з хронічними запальними явищами в носоглотці та осіб, що мають висипи на шкірі.

  При наявності патологічних змін у носоглотці, хворих ізолюють з колективу, а осіб, що спілкувалися в сім’ї, не допускають в дитячі колективи і школи до встановлення діагнозу. Осіб з підозрілими висипами на шкірі госпіталізують для виключення менінгококцемії.

  В осередках здійснюють клінічні спостереження з оглядом носоглотки, шкірних покривів і щоденну термометрію протягом 10 днів.

  Проводять бактеріологічне обстеження:

  а) в дитячих закладах – дітей, які спілкувались з хворими, обслуговуючий персонал закладу;

  б) у школах – учнів та викладачів класу; у школах-інтернатах – учнів та викладачів класу, а також учнів викладачів та вихователів, які спілкувалися з хворими у спальній кімнаті;

  в) у сім’ях, квартирах – усіх осіб, які спілкувалися з хворим;

  г) у вищих, середніх навчальних закладах, ПТУ, при виявленні хворого на першому курсі – викладачів і студентів усього курсу; на старших курсах – тільки тих, хто спілкувався з хворим у навчальній групі та кімнаті гуртожитку.

  У дитячих дошкільних закладах бактеріологічне обстеження спілкуючих проводять не менше як 2 рази з інтервалом 3-7 днів, в інших колективах – одноразово.

  Носіїв менінгококів виводять із колективу на період проведення санації. Із колективу дорослих в т.ч. і навчальних закладів, носіїв не ізолюють.

  Носіїв менінгококів - дітей та дорослих, виявлених у сімейних осередках не допускають в дитячі дошкільні заклади, школи, школи-інтернати, санаторії та інші дитячі заклади. Бактеріологічне обстеження колективів, які відвідували носії, не проводять.

  Через 3 дні після закінчення санації носіїв однократно бактеріологічно обстежують, при наявності негативного результату допускають в колективи.

          Основним збудником менінгококової інфекції є бактерія Neisseria meningitidis (менінгококи)  характеризується ураженням слизової  оболонки  носоглотки  з  подальшою генералізацією     у     вигляді     менінгококової     септицемії (менінгококцемія)   та   запалення   м'яких   мозкових    оболонок

  (менінгококовий менінгіт).

              Менінгококи  ростуть при температурі 37 град., не  стійкий  до  дії  зовнішніх  факторів і досить  швидко  гине,  а  при  низькій  температурі  губить  здатність  до утворення  колоній.  Тому,  при  доставці  матеріалу в лабораторію необхідно запобігати   його   охолодженню! При   нагріванні   до 60 град. менінгокок гине через 10 хвилин, кип'ятіння вбиває його за 30 секунд,  аналогічний ефект дає ультрафіолетове  опромінення. Бактерії чутливі також до дезінфікуючих засобів:  1% розчин фенолу викликає загибель N. meningitidis протягом 1 хвилини,  так  само діють на них 0,5-1%  розчини хлораміну, 70% етанол (спирт).

              В класифікації менінгококів виділяють серогрупи A, B, C, X,

  Y, Z, Z'(29E), W-135, а також H, I, K та L.

              Існують певні епідеміологічні особливості в захворюваннях, що

  викликаються менінгококами різних серогруп.  Серогрупи  A,  B,  C,

  W135  та  Y  найчастіше  викликають  менінгіт. У  більшості країн

  менінгококова  інфекція,  викликана  менінгококами  серогрупи   В, типовіша для дітей до 5 років, з клінічного матеріалу при назофарингітах та бактеріоносійстві також виділяють найчастіше серогрупу  В. Випадки захворювання, викликаного менінгококами серогруп С і А,  частіше спостерігаються  у  віковій групі  від  15  до 25 років та при гострих менінгітах. Менінгококи серогрупи С - найчастіша причина епідемій у Африці та Азії.

        До складу вакцини для профілактики менінгококової інфекції входить серогруп A, C, W-135 та Y полісахаридна, на жаль вакцини серогрупи В, на даний час не винайшли.

  Категорія: Імунопрофілактика | Переглядів: 318 | Додав: Administrator
  Всього коментарів: 0
  avatar
  КНП "Черкаська міська дитяча лікарня" © 2021
  Хостинг від uCoz
  Всі права захищені

  Дизайн сайту — chmiacmsz

  Інформація

  ДІТИ – НАШЕ МАЙБУТНЄ!

  КОЖНА ДИТИНА МАЄ ПРАВО НА ЩАСЛИВЕ ДИТИНСТВО І ПОВИННА СТАТИ ЛЮДИНОЮ, ОСОБИСТІСТЮ ТА ГІДНИМ ГРОМАДЯНИНОМ УКРАЇНИ!

  БЛАГОПОЛУЧЧЯ ДИТИНИ - НАЙВИЩИЙ ЗАКОН!

  Контакти

  тел. 66-44-07, тел. - факс 66-44-07

  18029 Україна,м.Черкаси вул. О.Теліги,4

  mdl_infocentr@ukrpost.ua