Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Департамент охорони здоров'я та медичних послуг Черкаської міської ради
КНП "ЧЕРКАСЬКА МІСЬКА ДИТЯЧА ЛІКАРНЯ"
Календар
«  Березень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Друзі сайту
 • Департамент охорони здоров`я
 • Міністерство охорони здоров`я
 • Запис до лікаря онлайн

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Головна » 2016 » Березень » 11 » Менінгококова інфекція
  09:50
  Менінгококова інфекція

  Менінгококова інфекція

  Менінгококова інфекція — це гостре антропонозне інфекційне захворювання з повітряно-крапельним механізмом передачі. Хвороба може перебігати у вигляді назофарингіту, менінгококцемії чи гнійного менінгіту.

  З давніх часів спостерігалися епідемії, які за клінічним описом могли бути менінгококовою інфекцією та відомі під назвами «петехіальна гарячка», «епідемічна цефалгія» і т.ін.

  Захворюваність на менінгококову інфекцію протягом останніх років становить від 1 до 5 на 100 тис. осіб. Під час епідемій захворюваність на менінгококову інфекцією доходить до 1 000 на 100 тис. населення. Якщо летальність в доантибіотичну еру досягала 70%, то нині коливається в межах від 10 до 20%.

  Збудником захворювання є менінгокок.

  Хвороба належить до антропонозів, зустрічається повсюдно. Джерелом та резервуаром інфекції є людина, що має субклінічну форму (носійство) хвороби, а також хворі на назофарингіт, генералізовану форму. Носійство менінгококів серед людей розповсюджено достатньо широко і підлягає коливанням. Вважають, що 10-20% людей в світі є носіями менінгококу. Співвідношення між хворими та носіями непостійне (за різними даними, від 1:2 000 до 1:50 000). У періоди спорадичної захворюваності 1-3% населення можуть бути носіями менінгокока, в епідемічних осередках — до 20-30%. Тривалість носійства становить 2-3 тижні. Більш тривале носійство пов'язане, як правило, з хронічними запальними ураженнями носоглотки.

  Механізм передачі — повітряно-крапельний. Збудник передається з крапельками слизу при кашлі, чханні, розмові. Внаслідок нестійкості менінгокока у зовнішньому середовищі і його локалізації на слизовій оболонці задньої стінки носоглотки, він передається при досить тісному і тривалому спілкуванні, у закритих та напівзакритих колективах. У сім'ях, де стався випадок менінгококової інфекції, ризик зараження інших членів зростає у 400–800 разів.

  Природна сприйнятливість людей висока, але результат зараження визначається як властивостями збудника, так і резистентністю макроорганізму. Менінгококову інфекцію реєструють в усіх вікових групах: від перших днів життя до похилого віку. Тим не менш, це типова «дитяча» інфекція, діти до 5 років складають понад 70% всіх хворих. Після перенесеної хвороби зберігається тривалий імунітет.

  Вхідними воротами інфекції служать слизові оболонки носоглотки, де формується субклінічна форма (носійство).

  Лише в 10-15% випадків через слабкість місцевого захисту потрапляння менінгокока на слизову оболонку носа і глотки призводить до розвитку запалення (назофарингіт)

       Існують наступні форми менінгококової інфекції :

  • Назофарингіт;
  • Менінгококова пневмонія;
  • Менінгококовий менінгіт;
  • Менінгококовий менінгоенцефаліт.

  Однією з тяжких форм менінгококової інфекції являється Менінгококцемія (менінгококовий сепсис) У більшості випадків вона розвивається після попереднього назофарингіту, іноді — на тлі повного здоров'я. Ця форма менінгококової інфекції зустрічається в усіх вікових групах і характеризується гострим початком, підвищенням температури тіла, що досягає за кілька годин       40-41°С. При огляді хворого відзначають блідість обличчя з ціанотичним відтінком, задишку, тахікардію. Виражена схильність до значного зниження артеріального тиску (АТ), може розвинутися колапс. Основний клінічний симптом, що дозволяє розпізнати менінгококцемію — характерний геморагічний висип, що зазвичай з'являється на 1-у добу захворювання, рідше висипання утворюються трохи пізніше. Патогномонічні для менінгококцемії геморагічні елементи різної величини, від яскраво-червоного до темно-червоного або фіолетового відтінку, мають неправильні обриси зірчастого характеру, щільні на дотик і злегка виступають над шкірою. Висипання відбуваються неодночасно, тому різні елементи висипу у одного й того ж хворого мають різну кольорово-формову характеристику

  Основними профілактичними заходами є:

  • раннє виявлення і ізоляція хворих;
  • санація виявлених менінгококоносіїв ампіциліном або доксицикліном;
  • пропаганда правил особистої гігієни;
  • санітарно-просвітня робота.

  У період сезонного підйому захворюваності доцільне обмеження культурних і спортивних заходів, а також потрібно вчасно звертатись за медичною допомогою у випадку захворювання дитини.

  Категорія: Імунопрофілактика | Переглядів: 346 | Додав: лікарня
  Всього коментарів: 0
  avatar
  КНП "Черкаська міська дитяча лікарня" © 2021
  Хостинг від uCoz
  Всі права захищені

  Дизайн сайту — chmiacmsz

  Інформація

  ДІТИ – НАШЕ МАЙБУТНЄ!

  КОЖНА ДИТИНА МАЄ ПРАВО НА ЩАСЛИВЕ ДИТИНСТВО І ПОВИННА СТАТИ ЛЮДИНОЮ, ОСОБИСТІСТЮ ТА ГІДНИМ ГРОМАДЯНИНОМ УКРАЇНИ!

  БЛАГОПОЛУЧЧЯ ДИТИНИ - НАЙВИЩИЙ ЗАКОН!

  Контакти

  тел. 66-44-07, тел. - факс 66-44-07

  18029 Україна,м.Черкаси вул. О.Теліги,4

  mdl_infocentr@ukrpost.ua