Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Департамент охорони здоров'я та медичних послуг Черкаської міської ради
КНП "ЧЕРКАСЬКА МІСЬКА ДИТЯЧА ЛІКАРНЯ"
Календар
«  Вересень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Друзі сайту
 • ЗАПИСАТИСЯ ДО ЛІКАРЯ ОНЛАЙН
 • Департамент охорони здоров`я
 • Міністерство охорони здоров`я
 • Запис до лікаря онлайн
 • НАЦІОНАЛЬНА СЛУЖБА ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Головна » 2015 » Вересень » 3 » ФУНДАМЕНТ ЗДОРОВ’Я ФОРМУЄТЬСЯ ЩЕ З ПІДЛІТКОВОГО ВІКУ.
  09:28
  ФУНДАМЕНТ ЗДОРОВ’Я ФОРМУЄТЬСЯ ЩЕ З ПІДЛІТКОВОГО ВІКУ.

  ФУНДАМЕНТ   ЗДОРОВ’Я  ФОРМУЄТЬСЯ  ЩЕ  З ПІДЛІТКОВОГО ВІКУ

     11.04.2015 р.     

           Одне з центральних місць у суспільному розвитку посідають проблеми генофонду на­ції, формування здорового підростаючого покоління, підготовки дітей, підлітків та молоді до повноцінного самостійного життя.

         Соціальні установки, моделі поведінки та способу життя формуються в ранньому віці. Тому дуже важливо знати, які фактори мають визначальний вплив на поведінку щодо збере­ження та зміцнення здоров’я.

         Підлітковий вік — це вік змін у фізичних, психологічних, еко­номічних та соціальних умовах, на фоні яких формується поведінка, що впливає на здоров’я.Серед його складових розглянуто психологічний клімат та комфорт: задоволеність жит­тям, відчуття смутку, щастя; самооцінка здоров’я та суб’єктивні скарги на здоров’я — чи то головний біль, чи біль у животі, спині, відчуття поганого настрою та роздратованість, зне­рвованість тощо.

          Крім того, розглянуто поширеність таких видів ризикованої поведінки, як куріння,вживання алкоголю, наркотиків серед молоді, що навчається. Не  менше уваги приділено вивченню фізичного стану та фізичній активності в молодіжному середовищі як одного з будь-яких видів діяльності людини, під час якої частішають биття серця і дихання. Пасивні форми проведення дозвілля досить часто виступають альтернативою фізичної активності учнівської молоді. Тому в роботі приділено увагу таким пасивним формам проведення до­звілля, як перегляд телевізійних передач, гра в комп’ютерні ігри, «зависання» в інтернеті.

      Сексуальне здоров’я та пов’язана із цим поведінка є важливою складовою загального,соціального та особистісного благополуччя молоді. В Україні інформація про  інфекцій, що передаються статевим шляхом, та проблем ВІЛ/СНІДу є актуальним питанням для нашого суспільства.

  ЗДОРОВ’Я МОЛОДИХ ЛЮДЕЙ

        Здоров’я дає можливість повноцінного гармонійного розвитку особистості та відіграє визначальну роль на різних етапах життя людини, і особливо в підлітковому віці, коли формується фізичний і психічний потенціал, закладаються основи професійного і творчого зростання, участі в сімейно-побутовій і репродуктивній діяльності. Саме через це здоров’я молодого покоління є одним з важливих показників соціального благополуччя, виступаючи одночасно детермінантою та основою розвитку всього населення, забезпечення майбутньо­го держави.

        Причини значної частини захворювань пов’язані з дитинством або зумовлені способом життя. Інформаційні перевантаження, стресові ситуації, модернізація навчального процесу вимагають від підліткового організму великого напруження, що разом з іншими негативними чинниками призводить до функціональних порушень, а згодом і до органічної патології. А хвороблива дитина, коли виросте, може з більшою ймовірністю стати нездоровою дорослою людиною. Близько двох третин випадків передчасної смерті та третина загальної кількості хвороб серед дорослих людей зумовлена станами і формами поведінки в молодості, врахо­вуючи куріння, недостатню фізичну активність, незахищений секс і насилля.

  ПОВЕДІНКА МОЛОДІ,

  ЩО ВПЛИВАЄ НА ЇЇ ЗДОРОВ’Я

         Складний перебіг соціально-економічних реформ у державі зумовив зниження рівня життя, криміналізацію суспільства, деградацію виховної функції багатьох сімей, дитячу без­доглядність. Проблеми шкільного і сімейного виховання, недостатній рівень профілактики негативних проявів у поведінці підлітків, цікавість, допитливість, пошук нових відчуттів у по­єднанні з відсутністю критичного ставлення до психоактивних речовин, несформованістю навичок здорового способу життя призводять до збільшення кількості учнів, які курять, вжи­вають алкоголь, наркотичні речовини.

         Сьогодні у світі, на превеликий жаль, поширене таке негативне явище, як насилля, тоб­то дія чи бездіяльність, що спричиняють або здатні спричинити фізичні, психічні ушкодження особистості. За цією дефініцією стоїть не одна скалічена доля чи розбите життя. Актуальність дослідження проблеми насильства в учнівському середовищі зумовлена й тим, що запро­вадженні заходи не дали бажаного результату щодо зниження проявів насильства серед мо­лоді. Також в українському суспільстві, на жаль, досі немає чіткої оцінки фізичних покарань,психічних образ; демонстрації насильства через засоби масової інформації. Насильство не розглядається як соціокультурна детермінанта поведінки молоді, яка створює ризик для здоров’я, загрожує благополуччю нації.

  ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ 

  ОСНОВА ГАРМОНІЙНОГО РОЗВИТКУ МОЛОДОГО ПОКОЛІННЯ

        Формування харчових смаків і звичок, які зберігаються протягом тривалого часу або навіть усього життя, починається ще в дитячому віці. Тому дуже важливо, щоб з раннього віку в дитини та підлітка склався правильний, свідомий підхід до харчування. Наприклад, виявля­ється, що «захоплення» додаванням солі в їжу (вона відіграє роль у виникненні артеріальної гіпертензії) виникає ще в ранньому дитинстві. Дуже рано в дітей формуються звички до хар­чових продуктів з високим вмістом жиру. Дослідження в цій галузі відзначають, що в багатьох випадках ожиріння пов’язане з висококалорійним раціоном харчування (споживання у ве­ликій кількості солодощів і жирів) та низьким рівнем фізичної активності, і виникнення його бере початок уже в дитячому віці.

       Здорове і безпечне харчування, а також правильний режим харчування, безпосеред­ньо впливають на здоров’я кожної людини. Украй важливим є якнайранніше формування цих ключових компонентів здорового способу життя. Правильно збалансований раціон хар­чування, що дозволяє задовольняти фізіологічні потреби організму, регулярна фізична ак­тивність — ось найважливіші умови для міцного здоров’я. Погане харчування може призвес­ти до таких наслідків, як зниження імунітету і працездатності, а також сприяти порушенням фізичного і психічного розвитку.

       На жаль, в останні десятиліття в Україні раціон харчування населення все більше пе­рестає відповідати рекомендаціям ВООЗ. Так, наприклад, споживання калорій перевищує їх витрати, що призводить до різкого зростання проблеми ожиріння вже в дитячому віці з та­кими його наслідками, як діабет, серцево-судинні захворювання та злоякісні новоутворення.

     Водночас, масштаби й потенційні наслідки цієї проблеми лишаються недооціненими. Бракує системних, загальнодержавних заходів для запобігання росту поширеності хвороб, спричи­нених нездоровим харчуванням.

  Категорія: Імунопрофілактика | Переглядів: 719 | Додав: лікарня
  Всього коментарів: 0
  avatar
  КНП "Черкаська міська дитяча лікарня" © 2023
  Хостинг від uCoz
  Всі права захищені

  Дизайн сайту — chmiacmsz

  Інформація

  ДІТИ – НАШЕ МАЙБУТНЄ!

  КОЖНА ДИТИНА МАЄ ПРАВО НА ЩАСЛИВЕ ДИТИНСТВО І ПОВИННА СТАТИ ЛЮДИНОЮ, ОСОБИСТІСТЮ ТА ГІДНИМ ГРОМАДЯНИНОМ УКРАЇНИ!

  БЛАГОПОЛУЧЧЯ ДИТИНИ - НАЙВИЩИЙ ЗАКОН!

  Контакти

  тел. 66-44-07, тел. - факс 66-44-07

  18029 Україна,м.Черкаси вул. О.Теліги,4

  mdl_infocentr@ukrpost.ua