Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Департамент охорони здоров'я та медичних послуг Черкаської міської ради
КНП "ЧЕРКАСЬКА МІСЬКА ДИТЯЧА ЛІКАРНЯ"
Календар
«  Вересень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Друзі сайту
 • Департамент охорони здоров`я
 • Міністерство охорони здоров`я
 • Запис до лікаря онлайн

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Головна » 2017 » Вересень » 5 » Фундамент здоров'я формується з підліткового віку
  13:22
  Фундамент здоров'я формується з підліткового віку

  ФУНДАМЕНТ ЗДОРОВ’Я ФОРМУЄТЬСЯ З ПІДЛІТКОВОГО ВІКУ

  Здоров’я населення є показником цивілізованості суспільства та відображає рівень соціально-економічного розвитку держави. У суспільній свідомості здоровий спосіб життя  повинен бути важливим  елементом культури та асоціюватись з комплексом норм поведінки: раціональним харчуванням, рухливістю, відмовою від тютюнопаління, алкоголю та наркотиків, знанням основних принципів збереження здоров’я, статевого виховання.

  Підлітковий вік – це критичний період біологічної та психологічної перебудови. Саме у ці роки формуються навички поведінки і звичок, пов’язаних зі здоров’ям. Підліткам необхідно усвідомлювати, що наше майбутнє за здоровими людьми, бо фізично і морально здорова людина здатна приносити і творити користь людям, тому виникає необхідність формування навичок здорового способу життя, підвищення рівня соціального, духовного, фізичного здоров’я, виховання особистості, здатної підтримувати та зберегти своє здоров’я шляхом досягнення позитивних змін у поглядах та поведінці.

  Долучаючись до життя дорослих підлітки мають потребу у попередній інформації з таких життєво важливих питань, як психологія організму людини, проблеми збереження  і зміцнення  здоров’я.

  Сьогодні підлітків можна віднести до найбільш соціально незахищеного прошарку суспільства. Сучасне покоління молоді зростає у часи, коли соціально небезпечною проблемою для країни стала ВІЛ-інфекція. Епідемія ВІЛ-інфекції розвивається за рахунок молоді, яка є найбільш вразливою частиною населення, що піддаються ВІЛ-інфекції через нестачу профілактичної інформації, високу ранню сексуальну активність навіть до 15 років. За оцінками експертів, поширення ВІЛ інфекції/СНІДу скорочує тривалість життя, збільшує обсяг медичних послуг, загострює соціально-економічні проблеми тощо.

  Сексуальне здоров’я та пов’язана із цим поведінка є важливою складовою загального, соціального та особистісного благополуччя молоді.

  Здоров’я дає можливість повноцінного гармонійного розвитку особистості та відіграє визначальну роль на різних етапах життя людини, і особливо в підлітковому віці, коли формується фізичний і психічний потенціал, закладаються основи професійного і творчого зростання, участі в сімейно-побутовій і репродуктивній діяльності. Саме через це здоров’я молодого покоління є одним з важливих показників соціального благополуччя, виступаючи одночасно причиною та основою розвитку всього населення, забезпечення майбутнього держави.

  Причини значної частини захворювань пов’язані з дитинством або зумовлені способом життя. Інформаційні перевантаження, стресові ситуації, модернізація навчального процесу вимагають від підліткового організму великого напруження, що разом з іншими негативними чинниками призводить до функціональних порушень, а згодом і до органічної патології. А хвороблива дитина, коли виросте, може з більшою ймовірністю стати нездоровою дорослою людиною. Близько двох третин випадків передчасної смерті та третина загальної кількості хвороб серед дорослих людей зумовлена станами і формами поведінки в молодості, враховуючи куріння, недостатню фізичну активність, незахищений секс і насилля.

  Сьогодні у світі, на превеликий жаль, поширене таке негативне явище, як насилля, тобто дія чи бездіяльність, що спричиняють або здатні спричинити фізичні, психічні ушкодження особистості. За цим визначенням стоїть не одна скалічена доля чи розбите життя. Насильство не розглядається як соціокультурна причина поведінки молоді, яка створює ризик для здоров’я, загрожує благополуччю нації.

  Здоровий спосіб життя – це активна життєва позиція, яка вимагає свідомого підходу, самоорганізації і формування корисних навичок, серед яких і навички здорового харчування. Корисні звички в харчуванні переважно формуються в підлітковому віці . Тому дуже важливо, щоб в підлітка склався правильний, свідомий підхід до харчування. Належне харчування є необхідною передумовою гармонійного росту і розвитку підлітка. Але це, на жаль, часто залишається поза увагою не тільки дітей а й батьків. Для того щоб особистість була фізично, морально та духовно здоровою, дуже важливо звертати увагу на те, що, коли і де підлітки їдять протягом дня. Здорове і безпечне харчування, а також правильний режим харчування, безпосередньо впливають на здоров’я кожної людини. Украй важливим є якнайраніше формування цих ключових компонентів здорового способу життя. Правильно збалансований раціон харчування, що дозволяє задовольняти фізіологічні потреби організму, регулярне заняття фізичною культурою та спортом — обов’язкові складові здорового способу життя.

  Правильне харчування – це також звичка, яка полягає у вмінні прийняти рішення споживати корисні продукти, протидіяти соціальному тиску щодо шкідливих звичок, бути прикладом для наслідування друзів на своєму рівні самосвідомості та самоорганізації. 

  Категорія: Імунопрофілактика | Переглядів: 363 | Додав: Administrator
  Всього коментарів: 0
  avatar
  КНП "Черкаська міська дитяча лікарня" © 2021
  Хостинг від uCoz
  Всі права захищені

  Дизайн сайту — chmiacmsz

  Інформація

  ДІТИ – НАШЕ МАЙБУТНЄ!

  КОЖНА ДИТИНА МАЄ ПРАВО НА ЩАСЛИВЕ ДИТИНСТВО І ПОВИННА СТАТИ ЛЮДИНОЮ, ОСОБИСТІСТЮ ТА ГІДНИМ ГРОМАДЯНИНОМ УКРАЇНИ!

  БЛАГОПОЛУЧЧЯ ДИТИНИ - НАЙВИЩИЙ ЗАКОН!

  Контакти

  тел. 66-44-07, тел. - факс 66-44-07

  18029 Україна,м.Черкаси вул. О.Теліги,4

  mdl_infocentr@ukrpost.ua