Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Департамент охорони здоров'я та медичних послуг Черкаської міської ради
КНП "ЧЕРКАСЬКА МІСЬКА ДИТЯЧА ЛІКАРНЯ"
Календар
«  Квітень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Друзі сайту
 • Департамент охорони здоров`я
 • Міністерство охорони здоров`я
 • Запис до лікаря онлайн

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Головна » 2020 » Квітень » 23 » До річниці аварії на ЧАЕС
  08:02
  До річниці аварії на ЧАЕС

  Збереження здоров’я дітей, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС

  34 роки тому світ сколихнула страшна новина – 26 квітня 1986 року сталася трагедія, яка увійшла в історію людства від назвою Чорнобильська катастрофа, найбільша техногенна аварія ХХ століття.

  В результаті цієї аварії в атмосферу було викинуто близько 520 небезпечних радіонуклідів. Радіоактивному опроміненню піддалися біля одного мільйону мешканців Білорусі, України та Росії. Забруднено близько 155 000 кв. км. територій, сотні тисяч людей були переселені із зони катастрофи. Радіація отруїла воду в ріках і криницях, проникла у все, що росло і жило на цій землі.

  Аварія на ЧАЕС визнана світовим співтовариством як найбільша техногенна катастрофа в історії людства. ООН встановила 26 квітня Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф.

  Починаючи з перших днів аварії і до цього часу, здійснюється моніторинг стану здоров’я різних груп постраждалих внаслідок аварії, і в першу чергу, досліджувалась щитоподібна залоза у дітей. Дані свідчать про те, що у дітей збільшилась частота захворювань на дифузний зоб та рак щитоподібної залози.

  Разом з тим, вивчення медичних наслідків аварії на ЧАЕС показали, що щорічно зменшується число осіб, визнаних здоровими серед всіх груп первинного обліку, в тому числі і серед дітей. В структурі захворюваності провідне місце займають хвороби органів дихання, травлення, нервової, ендокринної системи, хвороби крові і системи кровообігу, вроджені аномалії, злоякісні новоутворення.

  Усі постраждалі від аварії перебувають на обліку у територіальних та відомчих медичних закладах. Створений також Державний Реєстр України.

  В м. Черкаси з 1994 року створений спеціалізований кабінет, медичні працівники якого проводять реєстрацію, облік та медичне спостереження за дітьми міста, які мають статус постраждалих від аварії на ЧАЕС. Стан здоров’я постраждалих від Чорнобильської катастрофи дітей оцінюється за результатами щорічних медичних оглядів, які проводять фахівці консультативно-діагностичного відділення КНП «Черкаська міська дитяча лікарня». Постраждалі діти проходять огляд щорічно (що обумовлено дією іонізуючого опромінення), згідно встановлених термінів. Графік проходження оглядів затверджений директором КНП «Черкаська міська дитяча лікарня» - це завжди І-ІІ квартали кожного поточного року. На даний час медичний огляд по місту Черкаси діти, які постраждали від аварії на ЧАЕС, пройшли частково у зв’язку з введенням карантину по коронавірусній інфекції. Медичний огляд буде продовжений після закінчення карантину.

  Що дає диспансерний огляд? Щорічні медичні огляди дітей, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС, дозволяють виявити незначне відхилення у стані здоров’я дитини, і щоб ці зміни не прогресували, потрібні увага батьків до стану здоров’я своєї дитини та динамічний нагляд спеціалістів. Частіше ці відхилення виявляють окулісти, ортопеди або ендокринологи.

  Останнім часом серед батьків, що мають дітей потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС, з’явилась тенденція відмовлятись від медичного огляду. Співробітники кабінету, що наглядають за цією категорією дітей, відмічають, що при першому після відмови медичному огляді цих дітей було зареєстровано у кожного, як правило, від одного до 3-х різних первинних медичних діагнозів. Отже, є підстави вважати, що ці діти вийдуть в самостійне життя з хронічними захворюваннями.

  Шановні батьки! Звертаємося до Вас: здоров’я Ваших дітей у Ваших руках. Не нехтуйте медичними оглядами дітей, що потерпіли від аварії на ЧАЕС. Щорічні огляди – це необхідність, яку вимагають обставини і час. Тому медичні працівники спеціалізованого кабінету консультативно-діагностичного відділення КНП «Черкаська міська дитяча лікарня» разом з Вами турбуються  про здоров’я дітей, що постраждали від Чорнобильської катастрофи.

  Діти – це наше майбутнє!

   

   

  Категорія: Імунопрофілактика | Переглядів: 105 | Додав: Administrator
  Всього коментарів: 0
  avatar
  КНП "Черкаська міська дитяча лікарня" © 2021
  Хостинг від uCoz
  Всі права захищені

  Дизайн сайту — chmiacmsz

  Інформація

  ДІТИ – НАШЕ МАЙБУТНЄ!

  КОЖНА ДИТИНА МАЄ ПРАВО НА ЩАСЛИВЕ ДИТИНСТВО І ПОВИННА СТАТИ ЛЮДИНОЮ, ОСОБИСТІСТЮ ТА ГІДНИМ ГРОМАДЯНИНОМ УКРАЇНИ!

  БЛАГОПОЛУЧЧЯ ДИТИНИ - НАЙВИЩИЙ ЗАКОН!

  Контакти

  тел. 66-44-07, тел. - факс 66-44-07

  18029 Україна,м.Черкаси вул. О.Теліги,4

  mdl_infocentr@ukrpost.ua