Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Департамент охорони здоров'я та медичних послуг Черкаської міської ради
КНП "ЧЕРКАСЬКА МІСЬКА ДИТЯЧА ЛІКАРНЯ"
Календар
«  Квітень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Друзі сайту
 • Департамент охорони здоров`я
 • Міністерство охорони здоров`я
 • Запис до лікаря онлайн

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Головна » 2019 » Квітень » 18 » До річниці аварії на ЧАЕС
  13:38
  До річниці аварії на ЧАЕС

  Чорнобиль та його вплив на  здоров’я

   

  Пройшло більше 30 років з того часу як 26 квітня 1986 р. на четвертому енергоблоці ЧАЕС сталась масштабна техногенна аварія, трагічні наслідки якої ще довго будуть відчуватися на наступних поколіннях. Ця найбільша еколого-техногенна катастрофа сучасності вже впродовж більше трьох десятиріч впливає на здоров’я людей та довкілля не тільки на радіоактивно забруднених територіях, а й на території всієї України.

  Чорнобильська катастрофа призвела до опромінення близько 4-х мільйонів населення України. Тяжкий медичний вплив Чорнобильської аварії обумовлений комбінованою дією іонізуючого опромінення та інших факторів, таких як важкі метали, а також дією величезного психологічного і соціального стресу. За даними Грінпіс та міжнародної організації «Лікарі проти ядерної війни» в результаті аварії серед ліквідаторів померли десятки тисяч людей, значно зросли показники раку щитоподібної залози, в Європі зафіксовані тисячі випадків вроджених патологій у новонароджених.

  Чорнобиль мав  ранні медичні наслідки, які були відразу після аварії. Зараз – це період віддалених медичних наслідків. За результатами Наукового центру радіаційної медицини АМН України серед дітей відмічається безумовно погіршення демографічної ситуації – це зростання захворюваності на рак щитоподібної залози тих, хто був опромінений у дитячому віці (0-14 років). Відмічається тенденція до затримки фізичного розвитку дітей з радіоактивних територій, погіршення соматичного і психічного здоров’я за всіма класами хвороб, зокрема патологія щитоподібної залози, порушення регуляції з боку імунної, ендокринної і нервової систем.

  МОЗ України та НАМН України, а також всі заклади та установи, які підпорядковані їм, приділяють значну увагу постраждалому населенню з ціллю мінімізувати медичні наслідки, підвищити ефективність медичної допомоги особам, які зазнали впливу радіації.

  В Україні створена система медичного нагляду за постраждалими від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Серед заходів, передбачених у рамках цієї програми, є щорічна диспансеризація, амбулаторне та стаціонарне лікування, реабілітаційні заходи у санаторно-курортних умовах та реабілітаційних центрах.

  Усі постраждалі від аварії перебувають на обліку у територіальних та відомчих медичних закладах. Створений також Державний Реєстр України.

  В м. Черкаси з 1994 року створений спеціалізований кабінет, медичні працівники якого проводять реєстрацію, облік та медичне спостереження за дітьми міста, які мають статус постраждалих від аварії на ЧАЕС. Стан здоров’я постраждалих від Чорнобильської катастрофи дітей оцінюється за результатами щорічних медичних оглядів, які проводять фахівці консультативно-діагностичного відділення КНП «Черкаська міська дитяча лікарня». Постраждалі діти проходять огляд щорічно (що обумовлено дією іонізуючого опромінення), згідно встановлених термінів. Графік проходження оглядів затверджений директором КНП «ЧМДЛ» - це завжди І-ІІ квартали кожного поточного року.

  Що дає диспансерний огляд? Щорічні медичні огляди дітей, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС, дозволяють виявити незначне відхилення у стані здоров’я дитини і щоб ці зміни не прогресували, потрібні увага батьків до стану здоров’я своєї дитини та динамічний нагляд спеціалістів. Частіше ці відхилення виявляють окулісти, ортопеди або ендокринологи.

  Останнім часом серед батьків, що мають дітей потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС, з’явилась тенденція відмовлятись від медичного огляду. Співробітники кабінету, що наглядають за цією категорією дітей, відмічають, що при першому після відмови медичного огляду цих дітей було зареєстровано у кожного, як правило, від одного до 3-х різних первинних медичних діагнозів. Отже, є підстави рахувати, що ці діти вийдуть в самостійне життя з хронічними захворюваннями.

  Шановні батьки! Звертаємося до Вас: здоров’я Ваших дітей у Ваших руках. Не нехтуйте медичними оглядами дітей, що потерпіли від аварії на ЧАЕС. Щорічні огляди – це не вимога, це необхідність, яку вимагають обставини і час. Тому медичні працівники спеціалізованого кабінету консультативно-діагностичного відділення комунального некомерційного підприємства «Черкаська міська дитяча лікарня» разом з Вами турбуються  про здоров’я дітей, що постраждали від Чорнобильської катастрофи.

  Діти – це наше майбутнє!

  Категорія: Імунопрофілактика | Переглядів: 238 | Додав: Administrator
  Всього коментарів: 0
  avatar
  КНП "Черкаська міська дитяча лікарня" © 2021
  Хостинг від uCoz
  Всі права захищені

  Дизайн сайту — chmiacmsz

  Інформація

  ДІТИ – НАШЕ МАЙБУТНЄ!

  КОЖНА ДИТИНА МАЄ ПРАВО НА ЩАСЛИВЕ ДИТИНСТВО І ПОВИННА СТАТИ ЛЮДИНОЮ, ОСОБИСТІСТЮ ТА ГІДНИМ ГРОМАДЯНИНОМ УКРАЇНИ!

  БЛАГОПОЛУЧЧЯ ДИТИНИ - НАЙВИЩИЙ ЗАКОН!

  Контакти

  тел. 66-44-07, тел. - факс 66-44-07

  18029 Україна,м.Черкаси вул. О.Теліги,4

  mdl_infocentr@ukrpost.ua