Пубертат — це відрізок життя, коли дитячий організм перетворюється на дорослий. У дівчаток пубертат може розпочатись у віці від 8 до 13 років. Спочатку розвиваються молочні залози, розширюються ареолярні ділянки. Надалі відбувається ріст волосся під пахвами та на лобку, прискорюються темпи росту. Зазвичай через 2 - 3 роки від початку збільшення молочних залоз почина
... Читати далі »
Сказ - небезпечне вірусне інфекційне захворювання, що передається людині під час укусу або контакту із слиною хворої тварини.
За даними фахівців Всесвітньої організації охорони здоров`я, собаки, як і раніше, є основними носіями сказу, і винуватцями більшості випадків смерті.
Всесвітній день боротьби зі сказом покликаний підвищувати інформованість населення про наслідки сказу у людини і тварин, про те, наскільки легко його попередити і як викоренити це захворювання серед людей, ведучи боротьбу з його збудником серед тварин.<
... Читати далі »
З сивої давнини гриби вважалися улюбленою їжею людини. Їх полюбляв не тільки простий люд, але навіть можновладці: римські кесарі, французькі королі, російські царі тощо. Перші згадування про їх вживання зустрічаються у Гіппократа і відносяться до Vст. до н. е. Слов'янські племена, які мешкали на території сучасної України, здавна знали їстівні гриби. З прийняттям Київською Руссю християнства гриби стали надзвичайно популярними, тому що під час постів ними люди заміняли скоромну їжу.
... Читати далі »
Ніхто із нас, дорослих, не має сумніву в тім, що організація активного відпочинку дітей шкільного віку відіграє в їх житті надзвичайно велику роль.
Влітку 2015 року на пришкільних майданчиках оздоровлено 861 дитина, із них 297 дітей групи ризику та 8 дітей переселенців із зони АТО
Щоб літній оздоровчий період для школярів пройшов цікаво та безпечно, медичні працівники та педагоги шкіл готуються до його початку заздал
... Читати далі »
Вже четвертий рік на базі стаціонару дитячої лікарні функціонує денний стаціонар на 80 ліжок для оздоровлення дітей диспансерної групи із хворобами органів травлення, серцево-судинної системи, офтальмологічною, отоларингологічною патологією та хворобами педіатричного профілю.
Згідно рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради № 944 від 28.08.2013р. «Про встановлення тарифів на платні послуги, що надаються лікувально – профілактичними закладами та комунальними некомерційними підприємствами міста» в КЗ «Черкаська міська дитяча лікарня ЧМР» функціонують палати з поліпшеним сервісним обслуговуванням:
Відділення для дітей грудного віку - палата № 2 та палата № 7;
Педіатричне відділення № 2 - палата № 7 та палата № 11;
Життя дитини з алергічними хворобами та їх профілактика
31.07.2015 р.
Розповсюдженість алергічних захворювань у всьому світі з кожним роком збільшується до катастрофічних масштабів незалежно від розвитку країн. До цих захворювань відносяться бронхіальна астма, алергічний риніт, медикаментозна та харчова алергії, алергія на яд комах, кропив’янка. Розповсюдженість даної патології збільшується з року в рік. В світі на теперішній час кожна третя- четверта людина має одне, або декілька алергічних захворювань.
Літо в розпалі, пора пляжного сезону. Батьки прагнуть максимально оздоровити та загартувати своїх дітей. враховуючи користь сонця, повітря та води, не слід нехтувати небезпекою, яку вони можуть завдати дітям.
Батькам слід пам`ятати наступне :
у дітей до 12-ти місяців ще недостатнь
... Читати далі »
Як збирати і зберігати грудне молоко: корисні рекомендації
Саме надійне і корисне для новонародженого – це годування материнським молоком. Є жінки, які хочуть прикладати дитину до грудей, але в силу певних обставин змушені годувати зцідженим молоком. У такому випадку необхідно знати, як правильно збирати і зберігати цей цінний продукт.
Як зціджувати грудне молоко?
При нестачі молока фахівці рекомендують після кожного годування зціджувати його залишки з грудей, щоб прибувало більше. Робити цю процедуру варто лише до того моменту поки його не стане достатньо. Також, якщо у мами грудничка виникає необхідність куди-не
... Читати далі »