Всесвітній день пам’яті померлих від СНІДУ: пам’ятати, щоб жити!
За ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я кожну третю неділю травня проводиться День пам’яті померлих від СНІДу. Мета цього заходу – звернути увагу населення до проблеми ВІЛ/СНІДу, профілактики цього захворювання, а також звернути увагу влади до соціального захисту ВІЛ-інфікованих осіб. Уперше Всесвітній День пам’яті людей, які померли від СНІД, проводився в 1983 році в Сан-Франциско, США. Організаторами акції були люди, яких особисто торкнулася епідемія.
У 2016 році День пам’яті померлих в
... Читати далі »
«Майбутнє наших суспільств залежатиме від того, яку увагу ми приділяємо охороні психічного здоров'я наших дітей сьогодні»
Ахмед Окаша,
президент Світової асоціації психіатрів
Нарешті прийшов час дбати про психічне здоров`я, а не лікувати психічні хвороби. Людська психіка, наче дерево, втягує в себе навколишню любов, відчуває турботу, піклування, але також повз неї не проходить злість, ненависть, страх.
Вірусні гепатити (ВГ) - група захворювань з фекально-оральним і парентеральним механізмами зараження, що супроводжуються інтоксикацією і переважним ураженням печінки, нерідко жовтяницею.
Розрізняють ВГ: А, В, С, D, Е, кожний з яких має свого збудника. Існують і вторинні гепатити, що їх спричинюють цитомегаловірус, вірус герпесу, вірус Ебштейн-Барра , аденовірус.
Епідеміологія. Вірусний гепатит А — типова кишкова інфекція, джерелом якої є хвора людина. Зараження відбувається через фекально-оральний механізм, який реалізується харчо
... Читати далі »
Збереження здоров’я дітей, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС
30 років тому світ сколихнула страшна новина – 26 квітня сталася трагедія, яка увійшла в історію людства під назвою Чорнобильська катастрофа, найбільша техногенна аварія ХХ століття.
В результаті цієї аварії в атмосферу було викинуто близько 520 небезпечних радіонуклідів. Радіоактивному опроміненню піддалися біля одного мільйону мешканців Білорусі, України та Росії. Забруднено близько 155 000 кв. км. територій, сотні тисяч людей бул
... Читати далі »
Гострий риносинусит – це гостре захворювання, що характеризується запаленням слизової оболонки порожнини носа та навколоносових пазух. У практичній діяльності лікаря-отоларинголога хворі на гострий риносинусит становлять близько 30% від загальної кількості пацієнтів. За даними літератури, їх число постійно зростає, що пов’язано з послабленням місцевого і загального імунітету людини, алергізацією населення, розвитком глобальної антибіотикорезистентності.
Найпоширенішою причиною гострого риносинуситу у дитячому віці є вірусні інфекційні захворювання, дещо рідше – бактеріальні інфекції
... Читати далі »
У більшості хворих на цукровий діабет є різноманітні ознаки ураження сітківки ока. Цукровий діабет - одна з головних причин появи сліпоти у людей середнього віку.
Ураження судин сітківки, характерне для діабету, носить назву діабетична ретинопатія.
Частота виникнення діабетичної ретинопатії зростає пропорційно до тривалості цукрового діабету, патологічні зміни на сітківці виникають уже через 5-7 років після початку захворювання. Діабетична ретинопатія після 10-ти річної тривалості цукрового діабету трапляється у 50%, а після 15-ти річної — у 80% таких хвори
... Читати далі »
4 та 5 квітня 2016 року з 8.00 до 10.00 в рамках заходів до Всесвітнього дня здоров’я, присвяченого боротьбі з цукровим діабетом у дитячих поліклініках №№1, 2, 3 та стаціонарі дитячої лікарні БЕЗКОШТОВНО буде проводитись вимірювання артеріального тиску та визначення рівня цукру в крові у дітей та дорослих.
07 квітня – Всесвітній день здоров’я, присвячений боротьбі з цукровим діабетом
Профілактика цукрового діабету у дітей
Світом розповсюджується епідемія цукрового діабету. Хворіють не лише дорослі, але й діти. За офіційними даними в Україні зареєстровано1303000 осіб з цукровим діабетом. Особливу занепокоєність викликає підвищення захворюваності цукровим діабетом у дітей молодшого віку. Якщо 10 років тому дітей у віці до 6 років з цукровим діабетом нараховувалось 480 на всю Україну, то зараз їх кількість перевищує 1
... Читати далі »