Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Департамент охорони здоров'я та медичних послуг Черкаської міської ради
КНП "ЧЕРКАСЬКА МІСЬКА ДИТЯЧА ЛІКАРНЯ"
Календар
«  Березень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Друзі сайту
 • Департамент охорони здоров`я
 • Міністерство охорони здоров`я
 • Запис до лікаря онлайн

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Головна » 2017 » Березень » 1 » 3 березня – Всесвітній день запобігання вродженим вадам розвитку
  08:42
  3 березня – Всесвітній день запобігання вродженим вадам розвитку

  3 березня – Всесвітній день запобігання

  вродженим вадам розвитку

  (прес-реліз)

   

   

  Вроджені вади розвитку (ВВР) - головна причина малюкової смертності в розвинутих країнах світу.

  Мета цього Дня у всьому світі - покращити поінформованість суспільства про причини ВВР, запровадити програми первинної профілактики ВВР, розширити мережу інформаційних ресурсів і служб з опіки хворих та їхніх родин.

  Проблеми, пов‘язані з ВВР, особливо актуальні в Україні. Популяційний моніторинг ВВР за міжнародними стандартами, який проводиться понад 15 років у Рівненській, Волинській, Хмельницькій  областях, щорічно виявляє понад 1500 уражених вадами немовлят. ВВР є причиною біля 25% випадків малюкової (у віці до 1 року) смертності (у Рівненській області це біля 40 дітей щороку).

  Багато ВВР можна попередити. Так, 50% вад невральної трубки (ВНТ) можна запобігти з допомогою фортифікації (збагачення) борошна фолієвою кислотою (вітаміном В9), яка не проводиться в Україні (http://ceo.medword.net/?lectures=folic-acid-flour-fortification-initiative). Треба заува­жити, що частота ВНТ в Україні є найвищою у Європі. За 2000-2015 рр. у Рівненській, Хмельницькій та Волинській областях зареєстровано 1276 випадків ВНТ, із яких щонайменше 650 могли б народитися здоровими за умови запровадження в Україні фортифікації борошна фолієвою кислотою. За підрахунками експертів, завдяки фортифікації борошна фолієвою кислотою в Україні щорічно можна було б запобігти 800 випадкам ВНТ, а значить врятувати від смерті і пожиттєвої інвалідності 800 дітей! Профілактика ВНТ є економічно вигідною, адже витрати на фортифікацію борошна фолієвою кислотою є в 20 разів меншими від витрат на медичну опіку. В Україні вже виробляється фортифіковане фолієвою кислотою  борошно, але лише на експорт. Впровадження обов’язкового збагачення борошна фолієвою кислотою в Україні є життєво необхідним, можливим та невідкладним.

  Пренатальний вплив алкоголю є однією з найчастіших причин порушення розумового розвитку дітей. Наші дослідження свідчать, що понад 3% вагітних жінок вживають алкоголь у значних дозах, що може призвести до ураження дитини ще до народження. Діти з алкогольним синдромом плода (АСП) є під загрозою соціального сирітства, бо 41% з них потрапляє в Будинки дитини. Діти із АСП часто помирають, не досягнувши 1-річного віку (7,1%)!

  Іонізуюча радіація вважається одним із вагомих факторів, які спричиняють виникнення ВВР. Для України ця обставина є дуже актуальною у зв‘язку із наслідками Чорнобильської катастрофи.

  Нещодавно вийшов з друку збірник наукових статей «Вроджені вади розвитку. Полісся. Чорнобиль» під редакцією професора В. Вертелецького. У цьому виданні піднімаються питання щодо наслідків впливу несприятливих екологічних факторів на здоров‘я дітей і матерів, а також розглядаються шляхи профілактики ВВР.

  Слід зазначити, що Всеукраїнське Лікарське Товариство та Світова Федерація Українських Лікарських Товариств, МБФ «ОМНІ-мережа для дітей», депутати Верховної Ради Олег Березюк та Іван Мірошниченко  привертають увагу українського суспільства до епідемії вад невральної трубки, якій можна запобігти. Їх  ініціативу із запровадження обов‘язкового збагачення борошна фолієвою кислотою (вітаміном В9) вже підтримали обласні, районні, міські ради в багатьох регіонах і надіслали відповідні звернення до Верховної Ради і Кабінету Міністрів України.

  ОМНІ-мережа має інформаційні ресурси для медичних працівників і широкого загалу з питань профілактики ВВР.

  Переглядів: 313 | Додав: Happy
  Всього коментарів: 0
  avatar
  КНП "Черкаська міська дитяча лікарня" © 2021
  Хостинг від uCoz
  Всі права захищені

  Дизайн сайту — chmiacmsz

  Інформація

  ДІТИ – НАШЕ МАЙБУТНЄ!

  КОЖНА ДИТИНА МАЄ ПРАВО НА ЩАСЛИВЕ ДИТИНСТВО І ПОВИННА СТАТИ ЛЮДИНОЮ, ОСОБИСТІСТЮ ТА ГІДНИМ ГРОМАДЯНИНОМ УКРАЇНИ!

  БЛАГОПОЛУЧЧЯ ДИТИНИ - НАЙВИЩИЙ ЗАКОН!

  Контакти

  тел. 66-44-07, тел. - факс 66-44-07

  18029 Україна,м.Черкаси вул. О.Теліги,4

  mdl_infocentr@ukrpost.ua