Вже четвертий рік на базі стаціонару дитячої лікарні функціонує денний стаціонар на 80 ліжок для оздоровлення дітей диспансерної групи із хворобами органів травлення, серцево-судинної системи, офтальмологічною, отоларингологічною патологією та хворобами педіатричного профілю.
Згідно рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради № 944 від 28.08.2013р. «Про встановлення тарифів на платні послуги, що надаються лікувально – профілактичними закладами та комунальними некомерційними підприємствами міста» в КЗ «Черкаська міська дитяча лікарня ЧМР» функціонують палати з поліпшеним сервісним обслуговуванням:
Відділення для дітей грудного віку - палата № 2 та палата № 7;
Педіатричне відділення № 2 - палата № 7 та палата № 11;
Життя дитини з алергічними хворобами та їх профілактика
31.07.2015 р.
Розповсюдженість алергічних захворювань у всьому світі з кожним роком збільшується до катастрофічних масштабів незалежно від розвитку країн. До цих захворювань відносяться бронхіальна астма, алергічний риніт, медикаментозна та харчова алергії, алергія на яд комах, кропив’янка. Розповсюдженість даної патології збільшується з року в рік. В світі на теперішній час кожна третя- четверта людина має одне, або декілька алергічних захворювань.
Літо в розпалі, пора пляжного сезону. Батьки прагнуть максимально оздоровити та загартувати своїх дітей. враховуючи користь сонця, повітря та води, не слід нехтувати небезпекою, яку вони можуть завдати дітям.
Батькам слід пам`ятати наступне :
у дітей до 12-ти місяців ще недостатнь
... Читати далі »
Як збирати і зберігати грудне молоко: корисні рекомендації
Саме надійне і корисне для новонародженого – це годування материнським молоком. Є жінки, які хочуть прикладати дитину до грудей, але в силу певних обставин змушені годувати зцідженим молоком. У такому випадку необхідно знати, як правильно збирати і зберігати цей цінний продукт.
Як зціджувати грудне молоко?
При нестачі молока фахівці рекомендують після кожного годування зціджувати його залишки з грудей, щоб прибувало більше. Робити цю процедуру варто лише до того моменту поки його не стане достатньо. Також, якщо у мами грудничка виникає необхідність куди-не
... Читати далі »
ПНЕВМОКОКОВІ ЗАХВОРЮВАННЯ — ПРОБЛЕМА, ЩО МАЄ РІШЕННЯ!
22.07.2015 р.
Завдяки масовим щепленням зменшилася захворюваність на контрольовані вакцинами інфекції і смертність від них. Пневмококова інфекція, як правило, ускладнює перебіг інших інфекцій. Так, убивцею номер один дітей до 5 років називають пневмокок, який викликає пневмонію, менінгіти, септицемію, що можуть нести смертельну небезпеку, інвалідизувати дітей. Незважаючи на значні досягнення медицини, смертність від пневмококового менінгіту навіть у країнах Європи становить 38%.
Згідно з даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я щорічно від пневмококової інфекції пом
... Читати далі »
РАЦІОНАЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ – ЗАПОРУКА МІЦНОГО ЗДОРОВ’Я ТА ПРОФІЛАКТИКИ ЗАХВОРЮВАНЬ У ДІТЕЙ
27.08.2015 року
Харчування дітей дошкільного віку Раціональне харчування має надзвичайно велике значення у формуванні здоров'я дітей дошкільного віку. ... Читати далі »
Ця звичка поряд із алкоголем і наркоманією є дуже шкідливою для людства. Ви тільки задумайтеся, від цієї забаганки щорічно помирає 6% людей у цілому світі, а це приблизно 3 мільйони людей. Погодьтеся - це багато.
Чому ж люди не вмирають відразу, закуривши першу сигарету? Справа в тому, що нікотин надходить в організм невеликими порціями, частина його встигає нейтралізуватися, розвивається поступове звикання до нього.
Статистичні дані говорять: в порівнянні з некурящими ті, що три
... Читати далі »
Якщо у дитини Гіперактивний Розлад Дефіциту Уваги (далі ГРДУ)
Майже всі діти є жваві, непосидючі, нетерплячі та часто неуважні. Втім щонайменше у 3-5% дітей шкільного віку ці ознаки виражені надмірно і невідповідно до віку, а тому призводять до значних поведінкових проблем. Такі діти за своєю природою змалечку гіперактивні – вони не просто активні, а надмірно активні, імпульсивні – діють під впливом своїх бажань та почуттів, не встигаючи подумати про наслідки та правила. Також гіперактивні діти мають труднощі з тривалим зосередженням уваги на чомусь, що є для них малоцікавим, як-от: шкільний урок чи виконання домашнього завдання тощо. У таких дітей фахівці діагностують ГРДУ – гіперактивний розлад дефіциту уваги – один із найпоширеніших
... Читати далі »
під надійним захистом лікарів – педіатрів м. Черкаси
22.04.2015 р.
Наближається трагічна та сумна дата в історії людства - 26 квітня 1986року – день, коли трапилась аварія на Чорнобильській АЕС, наслідки якої жахливо відобразились на здоров’ї як дорослих, так і дітей.
ФУНДАМЕНТ ЗДОРОВ’Я ФОРМУЄТЬСЯ ЩЕ З ПІДЛІТКОВОГО ВІКУ
11.04.2015 р.
Одне з центральних місць у суспільному розвитку посідають проблеми генофонду нації, формування здорового підростаючого покоління, підготовки дітей, підлітків та молоді до повноцінного самостійного життя.
Соціальні установки, моделі поведінки та способу життя формуються в ранньому віці. Тому дуже важливо знати, які фактори мають визначальний вплив на повед
... Читати далі »
24 березня людство відзначає Всесвітній день боротьби з туберкульозом – день визначений Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я (ВООЗ). Саме цього дня в 1882-му році, в Берліні, доктор Роберт Кох оголосив про відкриття збудника цієї страшної хвороби, яка до цих пір загрожує кожному з нас.
Онкологічні захворювання у дітей та їх профілактика
09.02.2015 р.
Дитяча онкологія - наймолодша з спеціальностей сучасної медицини.
За останні роки досягнуто значний прогрес в теоретичній онкології та лікуванні злоякісних пухлин, але деякі аспекти залишаються недостатньо вивченими і потребують подальшого вивчення.
Аналізуючи причини нещасних випадків, дуже прикро усвідомлювати те, що в більшості нещасних випадків можна було б запобігти. Профілактична робота буде ефективною, коли в цьому будуть брати участь батьки та громадськість. Отже, вони не тільки повинні мати чітке уявлення про причини нещасних випадків і заходи щодо їх запобігання, але й зуміти, при необхідності, надати правильну першу допомогу.
Термін „травма” походить від латинського слова і в перекладі воно озн
... Читати далі »
Найбільш актуальною проблемою на сьогодні є дитячий травматизм.
У всьому світі в останнє десятиліття від травм та нещасних випадків гине дітей більше, ніж від інфекційних захворювань. За даними статистики, що вказують на ріст чисельності травм, 25 % всіх ушкоджень приходиться на дитячий вік і тому д
... Читати далі »
Одним із напрямків профілактичної роботи дільничної педіатричної служби є профілактика раку шийки матки. У м. Черкаси започаткована міська програма «Репродуктивне здоров’я» на період до 2015р., яка передбачає проведення вакцинопрофілактики раку шийки матки вакциною Гардасіл за кошти місцевого бюджету дівчатам віком від 12 років і старшим. Станом на 01.02.2015р. завершили повний курс вакцинації 498 дівчат, 2 дитини
... Читати далі »