Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Департамент охорони здоров'я та медичних послуг Черкаської міської ради
КНП "ЧЕРКАСЬКА МІСЬКА ДИТЯЧА ЛІКАРНЯ"
Календар
«  Грудень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Друзі сайту
 • ЗАПИСАТИСЯ ДО ЛІКАРЯ ОНЛАЙН
 • Департамент охорони здоров`я
 • Міністерство охорони здоров`я
 • Запис до лікаря онлайн
 • НАЦІОНАЛЬНА СЛУЖБА ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Головна » 2020 » Грудень » 1 » 1 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДом
  11:05
  1 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДом

  1 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДом

  Як запобігти зараження СНІДом

   

  Всесві́тній день боротьби́ зі СНІДом вперше відзначався                                            1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.

  Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему.

  За оцінками ЮНЕЙДС, 35,7 мільйона осіб у віці від 15 до 49 років інфіковані ВІЛ, з них 26 мільйонів - працюючі люди.

   ВІЛ - інфекція -  це довготривале інфекційне захворювання, яке розвивається в результаті інфікування вірусом імунодефіциту людини і характеризується прогресуючим ураженням імунної системи людини, що проявляється вторинними інфекціями, пухлинами та іншими патологічними проявами.

   Перші хворі на СНІД були зареєстровані в США в 1981 році. Збудника захворювання, що призводить до тяжких порушень функції імунної системи було відкрито в 1983 році ученими із Франції і США - Галло і Монтаньє, які незалежно один від одного знайшли його в крові хворих, померлих від СНІДу. ВІЛ  передається тільки від людини людині. На ВІЛ - інфекцію може хворіти  тільки людина. Потрапляючи в організм, ВІЛ дуже швидко проникає в клітини крові – лімфоцити. Нові копії вірусу виходять з ураженої клітини, розповсюджуються в організмі, вбудовуються в інші клітини, вражають їх і починають відтворювання нових копій.

  В рідкому середовищі при температурі 23-27°С вірус зберігає активність протягом 15 днів, при 36-37°С - 11 днів.

  В крові, призначеній для переливання, вірус переживає роки, а в замороженій сироватці його активність зберігається до 10 років.

  ВІЛ швидко гине при використовуванні дезинфікуючих засобів, ультрафіолетового опромінювання; при нагріванні вище 56°С втрачає активність через 30 хв.

  Збільшення лімфатичних вузлів є однією з ранніх ознак ВІЛ - інфекції. Лімфатичні вузли розміром з горошину і більше, як правило, не турбують людину. Збільшення лімфатичних вузлів не пов'язано з гострими захворюваннями і зберігається протягом 3-х місяців і більше.

  Збільшення розмірів печінки і селезінки часто спостерігаються у людей з ВІЛ - інфекцією. Виражене збільшення розмірів цих органів може призводити до збільшення розмірів живота людини.Збільшення печінки, пов'язане  з ВІЛ - інфекцією, як правило,  не супроводжується появою жовтого забарвлення шкіри і склер.

  У дітей часто спостерігається порушення темпів фізичного розвитку (сповільнюються темпи збільшення маси тіла і росту).

  Порушення фізичного розвитку при прогресуванні ВІЛ - інфекції призводить до  розвитку синдрому виснаження, для якого характерна втрата більше 10 % маси тіла, підвищення температури тіла і розлад стулу протягом 30 днів і більше.

  Одним з проявів ВІЛ - інфекції є поява пухлин (Саркома Капоші, злоякісні лімфоми або лімфосаркоми).

  Людина, що живе з ВІЛ, може виглядати і відчувати себе добре на протязі багатьох років і навіть не знати, що вона інфікована. Потім імунна система уражається настільки, що людина стає вразливою  для багатьох інфекційних хвороб.

  Існує кілька шляхів зараження ВІЛ:

  • незахищений (без презерватива) проникаючий статевий акт;
  • спільне використання шприців, голок та іншого ін’єкційного інструментарію;
  • використання нестерільного інструментарію для татуювання та пірсингу;
  • використання чужих станків для гоління, зубних щіток з видимими залишками крові;
  • передача вірусу від ВІЛ-позитивної матері дитині – під час вагітності, пологів і при годуванні груддю.

  Іншими словами, ВІЛ передається через кров, сперму, вагінальні виділення і материнське молоко, але не через інші рідини організму (такі як слюна, піт, сльози, сеча і фекалії).

  Уникнути зараження ВІЛ-інфекцією можна.  Для цього важливо пам'ятати, що це пов'язано з поведінкою людини.

   

  Понизити ризик зараження ВІЛ допоможе:

  • наявність постійного статевого партнера;
  • уникнення випадкових статевих зв'язків (при будь-яких випадкових статевих контактах необхідно використовувати презервативи). Це убереже не тільки від ВІЛ, але також і від інфекцій, що передаються статевим шляхом, гепатитів В і С;
  • використання індивідуальних шприців, голок і посуду для розчину, якщо людина є споживачем ін’єкційних наркотиків;
  • використовувана донорська кров повинна бути обов'язково протестована на ВІЛ;
  • для ВІЛ-позитивної матері, що годує (тільки після консультації у фахівця) застосувати штучне вигодовування дитини. Є дуже простий і доступний спосіб зберегти здоров’я собі та своєму партнеру – це безпечний секс.

  Безпечний секс – це секс, при якому виключено попадання в організм чужої крові, сперми або піхвових виділень.  Безпечний секс – це самий надійний спосіб профілактики ВІЛ/СНІДу та інших інфекцій, що передаються статевим шляхом. До того ж, це зручний і безпечний метод планування сім’ї, оскільки використання презерватива вирішує ще одну важливу проблему – запобігання небажаної вагітності.

  Для визначення свого ВІЛ-статусу можна звернутися  до Центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД, або Кабінет «Довіра», або кабінет інфекційних захворювань, або сімейного лікаря за місцем проживання. Там можна отримати консультації кваліфікованих фахівців з усіх питань, пов'язаних з наркоманією, ВІЛ/СНІДом і інфекціями, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), і при бажанні здати аналізи крові на ВІЛ. В цьому випадку фахівець проведе з тобою дотестове консультування з метою виявлення мотивації для обстеження. По отриманню результатів дослідження він же проведе післятестове консультування, спрямоване на психологічну підтримку у разі позитивного результату (ти ВІЛ-інфікований) або дасть рекомендаційні поради з подальшої поведінки у разі негативної відповіді (адже щось же привело тебе на обстеження).

   

   

   

  Категорія: Новини | Переглядів: 166 | Додав: Administrator
  Всього коментарів: 0
  avatar
  КНП "Черкаська міська дитяча лікарня" © 2023
  Хостинг від uCoz
  Всі права захищені

  Дизайн сайту — chmiacmsz

  Інформація

  ДІТИ – НАШЕ МАЙБУТНЄ!

  КОЖНА ДИТИНА МАЄ ПРАВО НА ЩАСЛИВЕ ДИТИНСТВО І ПОВИННА СТАТИ ЛЮДИНОЮ, ОСОБИСТІСТЮ ТА ГІДНИМ ГРОМАДЯНИНОМ УКРАЇНИ!

  БЛАГОПОЛУЧЧЯ ДИТИНИ - НАЙВИЩИЙ ЗАКОН!

  Контакти

  тел. 66-44-07, тел. - факс 66-44-07

  18029 Україна,м.Черкаси вул. О.Теліги,4

  mdl_infocentr@ukrpost.ua