Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Департамент охорони здоров'я та медичних послуг Черкаської міської ради
КНП "ЧЕРКАСЬКА МІСЬКА ДИТЯЧА ЛІКАРНЯ"
Календар
«  Грудень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Друзі сайту
 • Департамент охорони здоров`я
 • Міністерство охорони здоров`я
 • Запис до лікаря онлайн

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Головна » 2016 » Грудень » 1 » 1 грудня - День боротьби зі СНІДом
  14:57
  1 грудня - День боротьби зі СНІДом

  1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

   

  Всесві́тній день боротьби́ зі СНІДом вперше відзначався  1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я.

  Мета проведення заходу – інформування населення про проблему ВІЛ/СНІДу, зокрема, як попередити інфікування через обрання альтернативних шляхів поведінки (культура сексуальних відносин, дотримання здорового способу життя тощо) та виховати толерантне ставлення до ВІЛ-позитивних людей у суспільстві.

  Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему.

  За оцінками ЮНЕЙДС, 35,7 мільйона осіб у віці від 15 до 49 років інфіковані ВІЛ, з них 26 мільйонів - працюючі люди.

   ВІЛ - інфекція -  це довготривале інфекційне захворювання, яке розвивається в результаті інфікування вірусом імунодефіциту людини і характеризується прогресуючим ураженням імунної системи людини, що проявляється вторинними інфекціями, пухлинами та іншими патологічними проявами.

  Нові копії вірусу виходять з ураженої клітини, розповсюджуються в організмі, вбудовуються в інші клітини, вражають їх і починають відтворювання нових копій.

  В рідкому середовищі при температурі 23-27°С вірус зберігає активність протягом 15 днів, при 36-37°С - 11 днів.

  В крові, призначеній для переливання, вірус переживає роки, а в замороженій сироватці його активність зберігається до 10 років.

  ВІЛ швидко гине при використовуванні дезинфікуючих засобів, ультрафіолетового опромінювання; при нагріванні вище 56°С втрачає активність через 30 хв.

  Збільшення лімфатичних вузлів є однією з ранніх ознак ВІЛ - інфекції. Лімфатичні вузли розміром з горошину і більше, як правило, не турбують людину. Збільшення лімфатичних вузлів не пов'язано з гострими захворюваннями і зберігається протягом 3-х місяців і більше.

  Збільшення розмірів печінки і селезінки часто спостерігаються у людей з ВІЛ - інфекцією. Виражене збільшення розмірів цих органів може призводити до збільшення розмірів живота людини.Збільшення печінки, пов'язане  з ВІЛ - інфекцією, як правило,  не супроводжується появою жовтого забарвлення шкіри і склер.

  У дітей часто спостерігається порушення темпів фізичного розвитку (сповільнюються темпи збільшення маси тіла і росту).

  Порушення фізичного розвитку при прогресуванні ВІЛ - інфекції призводить до  розвитку синдрому виснаження, для якого характерна втрата більше 10 % маси тіла, підвищення температури тіла і розлад стулу протягом 30 днів і більше.

  Одним з проявів ВІЛ - інфекції є поява пухлин (Саркома Капоші, злоякісні лімфоми або лімфосаркоми).

  Людина, що живе з ВІЛ, може виглядати і відчувати себе добре протягом багатьох років і навіть не знати, що вона інфікована. Потім імунна система уражається настільки, що людина стає вразливою  для багатьох інфекційних хвороб.

  Існує кілька шляхів зараження ВІЛ:

  • незахищений (без презерватива) проникаючий статевий акт;
  • спільне використання шприців, голок та іншого ін’єкційного інструментарію;
  • використання нестерільного інструментарію для татуювання та пірсингу;
  • використання чужих станків для гоління, зубних щіток з видимими залишками крові;
  • передача вірусу від ВІЛ-позитивної матері дитині – під час вагітності, пологів і при годуванні груддю.

  Іншими словами, ВІЛ передається через кров, сперму, вагінальні виділення і материнське молоко, але не через інші рідини організму (такі як слюна, піт, сльози, сеча і фекалії).

  Уникнути зараження ВІЛ-інфекцією можна.  Для цього важливо пам'ятати, що це пов'язано з поведінкою людини.

   

  Понизити ризик зараження ВІЛ допоможе:

  • наявність постійного статевого партнера;
  • уникнення випадкових статевих зв'язків (при будь-яких випадкових статевих контактах необхідно використовувати презервативи). Це убереже не тільки від ВІЛ, але також і від інфекцій, що передаються статевим шляхом, гепатитів В і С;
  • використання індивідуальних шприців, голок і посуду для розчину, якщо людина є споживачем ін’єкційних наркотиків;
  • використовувана донорська кров повинна бути обов'язково протестована на ВІЛ;
  • для ВІЛ-позитивної матері, що годує (тільки після консультації у фахівця) застосувати штучне вигодовування дитини. Є дуже простий і доступний спосіб зберегти здоров’я собі та своєму партнеру – це безпечний секс.

  Безпечний секс – це секс, при якому виключено попадання в організм чужої крові, сперми або піхвових виділень.  Безпечний секс – це самий надійний спосіб профілактики ВІЛ/СНІДу та інших інфекцій, що передаються статевим шляхом. До того ж, це зручний і безпечний метод планування сім’ї, оскільки використання презерватива вирішує ще одну важливу проблему – запобігання небажаної вагітності.

  Для визначення свого ВІЛ-статусу можна звернутися  до Центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД, або Кабінет «Довіра», або кабінет інфекційних захворювань, або до дільничного/сімейного лікаря за місцем проживання. Там можна отримати консультації кваліфікованих фахівців з усіх питань, пов'язаних з наркоманією, ВІЛ/СНІДом і інфекціями, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), і при бажанні здати аналізи крові на ВІЛ.

  За 9 міс. 2016 року, за даними ДУ «Центр громадського здоровʼя МОЗ України», в Україні за весь період реєстрації ВІЛ-інфекції офіційно зареєстровано 292 153 ВІЛ-позитивні особи, 90 095 хворих на СНІД та 40 554 померлих від захворювань, зумовлених СНІДом.

  Станом на 01.10.2016 в лікувально-профілактичних закладах Черкаської області на диспансерному обліку перебуває 3459 ВІЛ-інфікованих осіб, з них – 227 дітей (з підтвердженим статусом – 94 дитини; в стадії підтвердження – 133 дитини), хворих на СНІД – 1112 осіб, в т.ч. 29 дітей.

  В структурі шляхів передачі ВІЛ в поточному році переважає статевий і становить 58,2%; парентеральний (ін’єкційне вживання наркотиків) – 28,6%; від матері до дитини (діти, що народилися від ВІЛ-інфікованих матерів) – 13,2%.

  87% ВІЛ-інфікованих області – це особи репродуктивного та працездатного віку.

  Кожному слід пам’ятати: інфікування здебільшого є наслідком власної поведінки людини. Жодна людина у світі не застрахована від зараження вірусом імунодефіциту людини. СНІД загрожує нам усім, тому що не визнає ніяких кордонів.

  Будьте обережними, цінуйте та бережіть кожну неповторну хвилину свого життя.

  Категорія: Новини | Переглядів: 429 | Додав: лікарня
  Всього коментарів: 0
  avatar
  КНП "Черкаська міська дитяча лікарня" © 2021
  Хостинг від uCoz
  Всі права захищені

  Дизайн сайту — chmiacmsz

  Інформація

  ДІТИ – НАШЕ МАЙБУТНЄ!

  КОЖНА ДИТИНА МАЄ ПРАВО НА ЩАСЛИВЕ ДИТИНСТВО І ПОВИННА СТАТИ ЛЮДИНОЮ, ОСОБИСТІСТЮ ТА ГІДНИМ ГРОМАДЯНИНОМ УКРАЇНИ!

  БЛАГОПОЛУЧЧЯ ДИТИНИ - НАЙВИЩИЙ ЗАКОН!

  Контакти

  тел. 66-44-07, тел. - факс 66-44-07

  18029 Україна,м.Черкаси вул. О.Теліги,4

  mdl_infocentr@ukrpost.ua