Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Департамент охорони здоров'я та медичних послуг Черкаської міської ради
КЗ "ЧЕРКАСЬКА МІСЬКА ДИТЯЧА ЛІКАРНЯ ЧЕРКАСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ"
Календар
«  Лютий 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

Друзі сайту
 • Департамент охорони здоров`я
 • Міністерство охорони здоров`я
 • Запис до лікаря онлайн

 • Статистика

  Онлайн всього: 2
  Гостей: 2
  Користувачів: 0

  Головна » 2017 » Лютий » 8 » Онкологічні захворювання у дітей
  08:06
  Онкологічні захворювання у дітей

  Онкологічні захворювання у дітей

   

  Дитяча онкологія - наймолодша з спеціальностей сучасної медицини.

  За останні роки досягнуто значний прогрес в теоретичній онкології та лікуванні злоякісних пухлин, але деякі аспекти залишаються недостатньо вивченими і потребують подальшого вивчення.

  Рівень онкологічної захворюваності дітей в Україні протягом останніх десяти років залишається незмінним і реєструється в межах 10-12 випадків на  10 тис. дитячого населення віком до 17 років. Рівень дитячої онкологічної захворюваності в Черкаській області дещо вищий, ніж середньоукраїнський і становить 12,8 на 10 тис. дитячого населення. При цьому у віковій групі 15-17 років, яка складає 25% від загальної кількості дітей, за останні 5 років має місце тенденція до зменшення захворюваності.  У 2016 році на обліку по м.Черкаси перебувало 74 дитини з новоутвореннями (2015р. - 66 дітей), що становить 16,9 на 10 тис. дитячого населення. Захворюваність дітей вікової групи від 0 до 14 років складає 16,8 на 10 тис. дитячого населення, 15-17 років-17,4 на 10 тис. дитячого населення.

  Незважаючи на досягнуті успіхи у лікуванні дітей із онкогематологічними захворюваннями, смертність від цієї патології залишається високою. Від злоякісних новоутворень у світі щорічно помирає 6 млн. людей, з них близько 200 тисяч дітей віком до 15 років. По Україні щорічно помирає 650-800 дітей, з них 20-25  - жителі Черкаської області.

  Структура злоякісних пухлин у дітей має свої особливості. Якщо у дорослих більшість пухлин - це раки різних органів,  то у дітей такі раки є рідкістю і вони, у своїй більшості, мають неепітеліальне походження,  іншими словами, виникають внаслідок помилки розвитку ембріональної клітини.

  Пухлини юнацького віку виникають внаслідок злоякісної трансформації в клітинах зрілих тканин. Пухлини дорослого віку рідко зустрічаються у дітей. Забігаючи наперед, слід зазначити, що лікування таких пухлин вкрай важке і прогноз щодо одужання невтішний.

  У дітей існує схильність деяких органів і тканин до виникнення пухлин у дитячому віці, наприклад, нервова система, нирки та м'які тканини. Серед злоякісних пухлин у дітей домінують лейкемії, саркоми м'яких тканин, нейробластоми. 

  Більшість злоякісних пухлин дитячого віку не має специфічних клінічних проявів. Основні ознаки і симптоми зумовлені чи значною пухлинною масою, чи стисненням розташованих поруч нормальних органів і структур, а також виділенням пухлиною субстратів (токсинів), порушуючи нормальні функції організму. Лихоманка, біль, лімфаденопатія реєструються як правило, на етапі вже розвинутого непластичного процесу. В деяких випадках абдомінальні нейробластоми і нейробластоми ростуть безсимптомно, доки не сягають великих розмірів і випадково не виявляються при пальпації.

  Багатьом злоякісним пухлинам у дітей притаманний високо агресивний перебіг із швидким приростом маси новоутворення за рахунок активної проліферації непластичних клітин, інфільтрації оточуючих тканин, раннього і розповсюдженого метастазування, часто з ураженням кісткового мозку і ЦНС. Не дивлячись на адекватно проведене радикальне лікування, у дітей нерідко виникають рецидиви і віддалені метастази. 

  Незважаючи на те, що деякі злоякісні пухлини у дітей високо агресивні, багаторічний досвід міжнародних кооперативних досліджень показав, що можна досягти позитивних клінічних результатів при вчасно призначеному комплексному лікуванні.

  Вирішальне значення у якісному лікування і одужанні більшості злоякісних новоутворень у дітей пов’язані із підвищенням рівня знань первинної ланки - своєчасної, тобто ранньої, діагностики.

  Які ознаки захворювань насамперед, повинні привертати увагу медпрацівників і батьків?

  Найчастіше відмічаються:
  -підвищення температури до високих рівнів, що повторюються без ознак ОРЗ;
  -загальна слабкість, кволість, стійке зниження апетиту;
  -біль у кістках, швидка стомлюваність;
  -збільшенні розмірів живота, закрепи, зміна кольору стулу;
  -періодичні болі у животі;
  -безболісне збільшення одного або двох лімфовузлів на одній стороні;
  -будь-яка "+" тканина без ознак запалення;
  -анемія і схуднення без визначеної причини.

             По Черкаській міській дитячій лікарні виданий Наказ № 25-а від 06.01.2014 «Про раннє виявлення онкологічної патології у дітей». Згідно якого розроблений план заходів щодо раннього виявлення онкологічної патології у дітей м.Черкаси

  Категорія: Імунопрофілактика | Переглядів: 177 | Додав: лікарня
  Всього коментарів: 0
  avatar
  КЗ "Черкаська міська дитяча лікарня ЧМР" © 2018
  Хостинг від uCoz
  Всі права захищені

  Дизайн сайту — chmiacmsz

  Інформація

  ДІТИ – НАШЕ МАЙБУТНЄ!

  КОЖНА ДИТИНА МАЄ ПРАВО НА ЩАСЛИВЕ ДИТИНСТВО І ПОВИННА СТАТИ ЛЮДИНОЮ, ОСОБИСТІСТЮ ТА ГІДНИМ ГРОМАДЯНИНОМ УКРАЇНИ!

  БЛАГОПОЛУЧЧЯ ДИТИНИ - НАЙВИЩИЙ ЗАКОН!

  Контакти

  тел. 66-44-07, тел. - факс 66-44-07

  18029 Україна,м.Черкаси вул. О.Теліги,4

  mdl_infocentr@ukrpost.ua